W Stalowej Woli

Studiuj w Stalowej Woli – nabór

Studiuj w Stalowej Woli – nabór

Dodatkowy nabór na studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Stalowej Woli potrwa do wyczerpania miejsc. W roku akademickim 2015/2016 KUL w Stalowej Woli oferuje siedem różnorodnych kierunków studiów. Studencie spiesz się, rekrutacja trwa do wyczerpania miejsc lub do 30 września.

Studia na kierunku inżynieria środowiska mają charakter techniczno-przyrodniczy. KUL oferuje tutaj studia na specjalnościach: zasoby wodne i rekultywacja terenów zdegradowanych. Inżynieria środowiska zajmuje się problemami wynikającymi ze szkodliwego oddziaływania człowieka i prowadzonych przez niego procesów technologicznych na środowisko naturalne.

Kolejnym kierunkiem jest inżynieria materiałowa, która jest dynamicznie rozwijającą się gałęzią nauki i technologii. Nowe laboratoria udostępnione studentom, wyposażone są w wiele instrumentów najnowszej generacji. Specjalizacje na tym kierunku to materiały kompozytowe i biomateriały.
Pedagogika z kolei proponuje studia I stopnia na specjalności: edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym, edukacja integracyjna i włączająca, pedagogika resocjalizacyjna oraz na studiach II stopnia: edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne, edukacja integracyjna i oligofrenopedagogika, resocjalizacja z elementami mediacji sądowej. Jedynie pedagogikę można studiować zarówno stacjonarnie jak i niestacjonarnie, czyli zaocznie, na pozostałych kierunkach nie ma takiej możliwości.

Studia II stopnia oferowane są również na kierunku socjologia ze specjalnością: socjologia bezpieczeństwa publicznego oraz animacja społeczności lokalnych. Natomiast praca socjalna to specjalizacje: praca socjalna z dzieckiem i rodziną, opieka gerontologiczna (studia I stopnia) oraz praca socjalna z osobami z zaburzeniami psychicznymi, asystentura i mediacja socjalna (II stopień – w przygotowaniu).

Studia na kierunku prawo oprócz praktycznego ukazania obowiązujących przepisów, przygotowują absolwentów do egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze. W trakcie studiów, poza realizowaniem uniwersalnego programu studiów prawniczych, szczególny nacisk kładziony jest na rozwój umiejętności praktycznych, znajomość prawa europejskiego oraz języków obcych.

Ekonomia jest kierunkiem, który pozwala na właściwe zrozumienie procesów zachodzących w gospodarce i życiu społecznym. Wiedza z tego zakresu stanowi nieodzowny element funkcjonowania współczesnego człowieka i dotyczy wielu dziedzin jego aktywności. Studia realizowane są na poziomie magisterskim ze specjalnością: finanse i rachunkowość przedsiębiorstw oraz ekonomia sektora publicznego.
Rekrutacja odbywa się na stronie internetowej: http://www.kul.pl/dla-kandydatow,1115.html. Zapisy potrwają do wyczerpania miejsc lub do 30 września.
Spot promujący studia: https://youtu.be/OMVz7z065CI

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021