W Stalowej Woli

Sukces uczennic LO im. KEN w Stalowej Woli

Sukces uczennic LO im. KEN w Stalowej Woli

Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Stalowej Woli znalazło się w Rankingu „Szkoły Kompetencji Przyszłości”, który Social Wolves wydaje wspólnie z dziennikiem Rzeczpospolita. Ranking powstał w oparciu o wyniki olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, organizowanej pod Patronatem Honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

„Zwolnieni z Teorii” to ogólnopolska olimpiada dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, podczas której zadaniem młodych ludzi jest utworzenie własnego projektu społecznego. W olimpiadzie wzięli udział uczniowie z 1065 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Ranking wyróżnia LO im. KEN w Stalowej Woli jako jedną ze 150 szkół, których uczniowie najlepiej poradzili sobie z zadaniem.

Uczennice szkoły pracowały nad dwoma projektami. Angelika Grzywacz, Klaudia Rak i Izabela Cichoń stworzyły projekt „Uśmiech-Stalowa zasada”. „Dajmy szansę zagubionym” to tytuł drugiego projektu realizowanego przez Sabinę Sęk, Jagodę Cichoń i Patrycję Borską. Uczennice zdobyły tytuł finalistek olimpiady oraz certyfikaty „Project Management Fundamentals”. Ponadto projekt „Uśmiech- Stalowa zasada” otrzymał dwa „Brązowe Wilki” za najlepszy projekt w Stalowej Woli oraz w szkole, a także został trzecim najlepszym projektem w województwie podkarpackim. Utworzone projekty miały charakter reklamy społecznej.

„Uśmiech-Stalowa zasada” to akcja, poprzez którą uczennice szkoły postanowiły wprowadzić do Stalowej Woli i okolicznych miejscowości więcej uśmiechu i życzliwości. W tym celu podjęły wiele działań, takich jak: roznoszenie ulotek, prowadzenie fanpage’a na facebook’u, organizacja warsztatów z dziećmi szkół podstawowych. Ponadto nawiązały współpracę ze znanymi osobami takimi jak: Marta Markiewicz (Sarsa ), Michał Rudaś (Jaka to melodia) czy vloger Piotr Urbański. W działania zespołu projektowego zaangażowała się także absolwentka szkoły Julia Torla (Miss Polski na wózku 2014), udzielając wywiadu, który został opublikowany na fanpage’u akcji.

„Dajmy szansę zagubionym” to tytuł drugiego projektu, którego celem jest ukazanie ludzi uzależnionych od narkotyków, którzy pogubili się w swoim życiu, ale postanowili to zmienić. Uczennice w ramach projektu nawiązały kontakt z osobami, którym udało się wygrać walkę z nałogiem i chcieliby podzielić się swoją historią. Wszystkie działania zespołu projektowego dokumentowane były na utworzonym przez uczennice fanpage’u, gdzie udostępniane były wywiady, zdjęcia i piosenki związane z tematyką antynarkotykową. Zorganizowany został również koncert, podczas którego zaprezentowano utwory osób uzależnionych. Wzięli w nim udział miejscowi artyści: Tomasz TaG Wargala, WRB oraz Paweł Rastamass.

Co warte podkreślenia ranking powstał, aby zwrócić uwagę na potrzebę stworzenia młodzieży miejsca i okazji do rozwinięcia umiejętności praktycznych, takich jak zarządzanie projektem, autoprezentacja czy praca w zespole. Pełna wersja rankingu dostępna jest w elektronicznym wydaniu dziennika „Rzeczpospolita” na stronie www.rp.pl.

źródło: Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli

fot. https://www.facebook.com/usmiechstalowazasada/

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021