Sukcesy naszych tenisistów

W ostatni weekend stalowowolscy tenisiści, ci młodsi i starsi, wzięli udział w dwóch turniejach. Jeden z nich został rozegrany na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli, a drugi w  Łęcznej.

Na miejscowych kortach odbył się I turniej singlowy z cyklu Grand Prix Stalowej Woli Amatorów w sezonie letnim 2016. W turnieju udział wzięło 20 zawodników. Zwycięzcą rozgrywek został Dariusz Kiełb. P o emocjonującym finale, obfitującym w świetne wymiany, zwyciężył z Artemem Takmadżanem: 7-5, 0-6, 10-7. W meczał półfinałowych zwycięzca turnieju wygrał z Mirosławem Furmanem: 6-2, 6-2, natomiast drugi finalista pokonał Macieja Wilczyńskiego: 6-2, 6-0.

tenis

Zaś w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Kadetów w Łęcznej wziął udział Marcin Gancarczyk, zawodnik MKT Stalowa Wola. Był on najlepszy w grze pojedynczej i podwójnej.
Wygrał w finale z wyżej notowanym zawodnikiem – Kacprem Wronką (GKS Górnik Łęczna): 7-5, 6-4. Natomiast w półfinale Marcin pokonał Filipa Chilczuka (BKS GEM Biała Podlaska): 6-3, 6-0, a Kacper zwyciężył z Adamem Berlińskim (SKT “Smecz” Puławy): 6-2, 6-1.

Marcin w parze z Kacprem Wronką zwyciężyli w grze podwójnej pokonując w finale parę Filip Chilczuk/Oskar Kłopotowski: 6-0, 6-3. Do tego turnieju zgłosiło się 11 zawodników
Na zdjęciu: Marcin Gancarczyk jest drugi z lewej.