W Stalowej Woli

„Światło Krzyża. Słowo i obraz” – prezentacja albumu

„Światło Krzyża. Słowo i obraz” – prezentacja albumu

Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza zaprasza na prezentację albumu „Światło Krzyża. Słowo i obraz”. Jego autorami są księża michalici: Ryszard Andrzejewski CSMA i Mieczysław Kucel CSMA. Spotkanie odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 18.00 w obiekcie biblioteki przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki 10, na II piętrze, w sali bankietowej.

– Patrząc na krzyże zatrzymane w fotografii przez księdza Mieczysława Kucela „zaczepiam” każdego, kto sięgnie po tę książkę k zauroczony mówię: „Przepraszam, ale musiałem dorzucić kilka słów mojej refleksji nad Ukrzyżowanym…” Krzyż to największą wartość, bo na nim „zawisło Zbawienie świata” – pisze we wstępie albumu ksiądz Ryszard Andrzejewski.

I taki właśnie jest album: zbiorem refleksyjnych fotografii krzyży oraz Ukrzyżowanego. Znajdziemy tam obrazy z zapomnianych cmentarzy, fotografie tkniętych czasem i losem figurek, obrazy ostatniego tchnienia Chrystusa uwiecznione w drewnie, metalu czy betonie. Nieodnawiane od lat, wystawione na kapryśną aurę czy rękę wandala. Często zapomniane. Uzupełnieniem tych obrazów jest słowo: refleksyjne rozważania, cytaty z Pisma Świętego, mediów, literackich dzieł czy fragmenty poezji oraz litanii eucharystycznych… – Ekonomia Krzyża: słabe jest mocne, ubodzy są bogaci, smutni są radośni, a prześladowani szczęśliwi… zaś ci, którzy tracą życie właśnie je zyskują. Jak żałośnie wyglądamy, gdy zabiegamy o znajomości, układy i względy pokładając nadzieję w ludziach; gdy szukamy protekcji, „pleców”, a w CV śmiesznie koloryzujemy własne życiorysy. Jeśli nas Bóg i garstka ludzi spod znaku Krzyża nie uratują, to nic nas nie uratuje – pisze ksiądz Andrzejewski.

Źródło: MBP Stalowa Wola

zaproszenie_siwatlo_krzyza_www

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

stalowa wola

Zakaz odwiedzin w szpitalu

stw24.pl27 września 2021

Projekt ,,Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19″

stw24.pl27 września 2021

Informowali o prawach pracowników sezonowych

stw24.pl27 września 2021

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Noc spisowa w Urzędzie Miasta

stw24.pl23 września 2021

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021