W Stalowej Woli

Światłowody już biegną przez Stalową Wolę

Światłowody już biegną przez Stalową Wolę

Na terenie miasta trwa realizacja inwestycji w ramach projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo podkarpackie”. Obecnie prace są prowadzone wzdłuż Al. Jana Pawła II.

Na naszym terenie sieć biegnie wzdłuż drogi wojewódzkiej Stalowa Wola – Tarnobrzeg (częściowo jest prowadzona przez las), a następnie na skrzyżowaniu z drogą krajową na Al. Jana Pawła II skręca w kierunku Niska. Z tej miejscowości od ronda na drodze krajowej nr 19 biegnie w kierunku Rzeszowa. Na odcinku Stalowa Wola – Nisko, część sieci jest już położna.
Jak zaznacza Czesław Łopucki, kierownik niżańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, roboty idą bardzo sprawnie i nie ma kolizji z ruchem. Prace są wykonywane przeważnie poza rowem drogowym, jeśli jest na miejsce, natomiast w miejscach newralgicznych tuż przy drodze. Dziennie jest wykonywane ok. 200 – 300 m sieci.

Inwestycja ta ma zapewnić stały dostępu do Internetu mieszkańcom oraz instytucjom z naszego województwa, możliwość korzystania z usług teleinformatycznych, usług świadczonych elektronicznie. Dzięki temu rozwiązaniu wymiana danych będzie mogła przebiegać funkcjonalniej. Usprawni to pracę samorządów, urzędów, placówek oświatowych, szpitali oraz innych instytucji publicznych.
Sieć buduje spółka ORSS, która będzie także jej operatorem odpowiedzialnym za zarządzanie oraz eksploatację. Na Podkarpaciu zostanie wybudowane nieco ponad 2 tys. km. sieci.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021

Podwórko dla Pława otwarte

stw24.pl4 maja 2021

Co się zmieni w Miejskim Domu Kultury po remoncie ?

stw24.pl4 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021