Świetny początek roku dla zawodników MKT

43 tenisistów z całej Polski wzięło udział w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików, który został rozegrany w ubiegły weekend w hali Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli.  Bardzo dobrze miejscowy klub reprezentowali: Wiktoria Bryniak, Antoni Mierzwa, Sebastian Sowa i Miłosz Sroka.

W turnieju dziewcząt zadowalający wynik zanotowała Wiktoria Bryniak, która w pierwszej rundzie pokonała Elizę Mucę (ZTT KT Return Zamość) 0-6, 6-0, 6-3. W kolejnym pojedynku, po bardzo dobrej grze, musiała uznać wyższość dużo wyżej notowanej zawodniczki, rozstawionej z numerem 7 – Zuzanny Frankowskiej (KT Legia Warszawa). Wiktoria przegrała z nią 1-6, 2-6. Ostatecznie zwyciężczynią turnieju została była liderka klasyfikacji do lat 12 w Polsce – Ada Piestrzyńska (KT Legia Warszawa), pokonując w finale Magdalenę Świerczyńską (UKT Winner Kraków) 6-0, 6-0.

Wśród chłopców sukcesy odnieśli stalowowolscy tenisiści. Sebastian Sowa i Miłosz Sroka awansowali do najlepszej czwórki turnieju. W meczach półfinałowych Sebastian z powodu kontuzji musiał oddać mecz walkowerem późniejszemu zwycięzcy turnieju – Maksowi Grygołowiczowi (WKS Flota Gdynia). Miłosz po bardzo zaciętym, trwającym blisko 3 godzinnym pojedynku, przegrał z aktualnie 8. zawodnikiem w kategorii do lat 14 w Polsce – Patrykiem Stokowskim (KT Legia Warszawa) 3-6, 7-6, 3-6.
Bardzo dobrze zaprezentował się również kolejny reprezentant MKT Stalowa Wola – Antoni Mierzwa, który w swoim pierwszym meczu wygrał z Janem Bruczko (NST Warszawa) 6-0, 6-1, a w ćwierćfinale został pokonany przez swojego partnera deblowego i kolegę klubowego – Miłosza Srokę 6-3, 6-3.

Kropkę nad “i” w całym turnieju postawili Antoni Mierzwa i Miłosz Sroka, którzy triumfowali w grze podwójnej, pokonując w finale najlepszych zawodników gry pojedynczej chłopców, parę Maks Grygołowicz/Patryk Stokowski 6-4, 7-5.

To nie pierwsze sukcesy zawodników MKT Stalowa Wola w tym roku. Również w miniony weekend świetnie zaprezentowała się Lena Takmadżan. Tenisistka zajęła trzecie miejsce w grze pojedynczej w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Juniórów w Bielsku-Białej. W pierwszej rundzie Lena wygrała z Patrycją Niewiadowską (Advantage Bielsko Biała) 6-4, 4-6, 6-3, następnie pokonała rozstawioną z numerem 4 – Klaudię Rduch (beskidy Ustroń) 6-2, 6-1. W półfinale przegrała z późniejszą zwyciężczynią turnieju – Laurą Duhl (Advantage Bielsko Biała) 2-6, 1-6. Dwa tygodnie wcześniej również w Bielsku-Białej w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików stalowowolskie barwy reprezentował Miłosz Sroka, który zajął trzecie miejsce w grze pojedynczej i drugie miejsce w grze podwójnej w parze z Filipem Wroną (MUKS Tenis Katowice).