kultura i rozrywka

Świętowali diamentowe i złote gody

Świętowali diamentowe i złote gody

Po 50 latach życia małżeńskiego 10 par z gminy Radomyśl nad Sanem spotkało się 24 listopada br. w Urzędzie Gminy na wspólnej uroczystości, gdzie razem obchodzili Złote Gody. To nie wszystko, bo jednocześnie swój jubileusz Diamentowe Gody, czyli 60-lecie pożycia obchodziły dwie pary małżeńskie. Z różnych przyczyn nie mogły przybyć osobiście 3 pary z pięćdziesięcioletnim stażem małżeńskim i 1 para z sześćdziesięcioletnim. Były życzenia, kwiaty i wspomnienia wspólnie spędzonych lat.

Uroczystość zorganizował Urząd Stanu Cywilnego przy współpracy Urzędu Gminy oraz Gminnego Centrum Kultury z Dyrektor Teresą Lachowską, która prowadziła całą uroczystość.

W sali radomyskiego urzędu zebrali się Jubilaci oraz przedstawiciele samorządu gminnego na czele z przewodniczącym rady gminy Edwardem Wermińskim, jego zastępcą Stanisławem Rybakiem, wójtem gminy Janem Pyrkoszem i zastępcą wójta Małgorzatą Nowak. Przybyli także radni z tych miejscowości skąd pochodzą szanowni małżonkowie.

W tym roku 50 lecie pożycia małżeńskiego obchodzili: Danuta i Jan Borys, Anna i Stanisław Chmielowiec, Wiktoria i Czesław Gorczyca, Zofia i Zygmunt Saramak, Teresa i Czesław Sowa, Łucja i Edward Szwedo, Wiesława i Stefan Tryka, Jadwiga i Eugeniusz Tys, Kazimiera i Jan Wilkosz, Helena i Michał Żurawscy. Nieobecne pary to: Stanisława i Eugeniusz Stelmach, Teresa i Stefan Śpiewak, Krystyna i Leonard Wermińscy.

Natomiast sześćdziesięcioletnim stażem małżeńskim w tym roku mogą pochwalić się pary: Helena i Mieczysław Chmielowiec oraz Halina i Czesław Rybak. Nie przybyli Janina i Eugeniusz Wojtala.

Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed kilkudziesięciu laty, za dobre wychowanie dzieci Jubilaci zostali odznaczeni „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznane Im przez Prezydenta RP.

W przemówieniu do dostojnych gości wójt gminy Jan Pyrkosz złożyli Jubilatom serdeczne gratulacje i wyrazy szacunku za długoletnie pożycie oraz wspólne spędzenie tak wielu lat, a także życzył wszystkim parom zdrowia, wszelkiej pomyślności, pogody ducha i doczekania następnych pięknych Jubileuszy.

Po powitaniu przyszedł czas na wręczenie medali, kwiatów i złożenie okolicznościowych życzeń. Aktu dekoracji medalami dokonał wójt gminy w towarzystwie przewodniczącego rady gminy oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Agaty Wydry.

Miłym, muzycznym akcentem był występ działającego pod patronatem GCK zespołu Nutka z Chwałowic przygotowany pod kierunkiem Pawła Słowika.

Wszystkim Jubilatom życzymy jak najlepszego zdrowia, pogody ducha i życzliwej opieki najbliższych na kolejne lata Waszego wspólnego życia.

img_0474

img_0489

img_0510

img_0638

źródło: Gmina Radomyśl nad Sanem

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Lubisz rysować? Lubisz malować? – zapraszamy do Akademii sztuki w MBP

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021