kultura i rozrywka

Szacunek w literaturze i w życiu

Szacunek w literaturze i w życiu

Traktowanie innych ludzi z szacunkiem jest jedną z najważniejszych cech kulturalnego człowieka. Szacunek możemy wyrazić na wiele sposobów i nigdy nie wolno zapominać, że każdy ma prawo własnej opinii, przekonań, zwyczajów i tradycji, a nawet sposobu ubierania się, jeśli nie obraża to uczuć innych ludzi. Wszystkim młodym Czytelnikom, którzy chcieliby zainspirować się literaturą o szacunku, Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli przedstawia ciekawą prezentację. I zaznacza jednocześnie, iż książek na ten temat jest dużo, dużo więcej…Wystarczy tylko skorzystać ze zbiorów MBP. Dzieci i młodzież mają w tym względzie również wiele do powiedzenia. Zachęcamy do wysłuchania wypowiedzi Adriana, Julki, Seweryna, Mileny, Igi oraz Kasi. Młodym mieszkańcom Stalowej Woli serdecznie dziękujemy!

MBP zaprasza również na warsztaty papierowych masek, które można wykorzystać w domowym przedstawieniu. Do ich wykonania wystarczy papier, włóczka, flamastry, klej, kolorowy papier (opcjonalnie filc), drewniany patyk. Bibliotekarze przygotowali również przedstawienie, na podstawie opowiadania Pawła Beręsewicza „O szacunku, czyli udko z kurczaka” ze zbioru „12 opowieści. Polscy autorzy o wartościach dla dzieci”.

Działanie zostało zrealizowane w ramach zadania „Biblioteczne teatralia z wartościami w tle” dofinansowanego ze środków MKiDN z Funduszu Promocji Kultury pod honorowym patronatem Lucjusza Nadbereżnego Prezydenta Miasta Stalowa Wola.

Źródło MBP

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

dobroczyńca roku

Zgłoś Bohaterów społecznego zaangażowania! Ruszył nabór w Konkursie „Dobroczyńca Roku”.

stw24.pl14 stycznia 2021
nowa deba czołgi

Głośne badania w pobliskich lasach

stw24.pl12 stycznia 2021

Nagrodzili bohaterów stalowowolskiej kultury

stw24.pl22 grudnia 2020

Kim będę w 2035 roku – warsztaty z Małgorzatą Żółtaszek

stw24.pl15 grudnia 2020

Przerwa w dostawie wody

stw24.pl14 grudnia 2020

24 grudnia Urząd Miasta będzie nieczynny

stw24.pl11 grudnia 2020

Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

stw24.pl8 grudnia 2020

Przyjaźń w teatralnej odsłonie

stw24.pl8 grudnia 2020

Planowane wyłączenia

stw24.pl8 grudnia 2020