Kronika Policyjna

Szajka złodziei stanęła przed sądem

Szajka złodziei stanęła przed sądem

Wczoraj policjanci doprowadzili do Sądu Rejonowego w Stalowej Woli 42-letnią kobietę i 53-letniego mężczyznę, którzy są podejrzani o włamanie do mieszkania i kradzież złotej i srebrnej biżuterii. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanych na okres trzech miesięcy. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi stalowowolska policja.

Do zdarzenia doszło we wtorek tuż po godz. 13. w Stalowej Woli przy ulicy Poniatowskiego. Stalowowolscy policjanci otrzymali sygnał od mieszkańca bloku o dwóch podejrzanych osobach, które próbują otworzyć drzwi jednego z mieszkań. Policjanci natychmiast udali się w to miejsce i na klatce schodowej zatrzymali 42-letnią kobietę i 53-letniego mężczyznę.

W trakcie zatrzymania 42-letnia kobieta wobec interweniującego policjanta stosowała przemoc w ten sposób, że szarpała go za mundur, popychała oraz użyła wobec niego gazu łzawiącego. Po obezwładnieniu trafiła razem ze swoim wspólnikiem do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Jak ustalili policjanci, z mieszkania sprawcy skradli złote i srebrne kolczyki, zegarek, perfumy oraz pieniądze. Łączne straty pokrzywdzona w tej sprawie mieszkanka Stalowej Woli oszacowała na 1000 złotych.

Dalsze czynności prowadzone w tej sprawie pozwoliły na zatrzymanie 54-letniej mieszkanki Kielc, której podejrzane zachowanie zauważył będący po służbie policjant ruchu drogowego. Około godz. 16.30 kobieta przyjechała w rejon bloku, gdzie doszło do włamania samochodem mini cooper na kieleckich numerach rejestracyjnych i sprawiała wrażenie, jakby kogoś szukała. Policjant powiadomił dyżurnego i kobietę zatrzymano. W pojeździe policjanci ujawnili skrzynkę z narzędziami, które mogły służyć do włamań. Z jej relacji policjanci ustalili, że do Stalowej Woli przywiozła ona swojego znajomego, którego wcześniej policjanci zatrzymali. 54-letnia kobieta również trafiła do policyjnego aresztu.

Wczoraj zatrzymane osoby usłyszały zarzuty włamania do mieszkania. Decyzją stalowowolskiego sądu 42-letnia kobieta i 53-letni mężczyzna zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Wobec 54-letniej kobiety nie zastosowano środków zapobiegawczych.

Stalowowolscy policjanci ustalają, czy aresztowane osoby mają na swoim koncie inne przestępstwa. Trwa postępowanie w tej sprawie, prowadzi je stalowowolska Policja pod nadzorem miejscowej prokuratury.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Tragiczny finał poszukiwań zaginionej kobiety

stw24.pl7 czerwca 2021

Dwie kolizje z udziałem nietrzeźwych

stw24.pl26 maja 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zabłądziła w lesie – pomogli jej policjanci

stw24.pl18 maja 2021

Z seniorami o bezpieczeństwie

stw24.pl15 maja 2021
areszt-policjant

Trafił do aresztu za napad na kobietę

stw24.pl6 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021

Policja nakryła trzech 13-latków na niebezpiecznych eksperymentach

stw24.pl28 kwietnia 2021

35-letni mieszkaniec Stalowej Woli, zatrzymany za “narkotykowy biznes”

stw24.pl28 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021