W powiecie

Szajka złomiarzy stanie przed sądem

Szajka złomiarzy stanie przed sądem

Od 1,5 roku do 4 lat pozbawienia wolności – z wnioskiem o taką karę dla  4 mężczyzn z szajki kradnącej transformatory i ograbiającej cmentarze, wystąpiła do sądu Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli. Ponadto śledczy prowadzą postępowanie w sprawie pasera, który odkupywał miedziany złom.    

Przypomnijmy, szajka działała na terenie czterech powiatów stalowowolskiego, tarnobrzeskiego, biłgorajskiego i kraśnickiego – tam kradła transformatory oraz ograbiała cmentarze w Pysznicy, Jastkowicach, Przędzelu i Racławicach. W jej skład wchodziło czterech mężczyzn w wieku  22, 32, 35 i 40 lat  z gminy Radomyśl nad Sanem. „Pracowali” oni w różnych konfiguracjach. Sygnały o ich działalności do policji docierały już od stycznia. Jednakże czynności podejmowane przez funkcjonariuszy bezpośrednio po  zgłoszeniach nie przynosiły rezultatów. Dopiero po wnikliwym śledztwie udało się ustalić złodziei.

Mężczyźni odcinali zasilania transformatorów, wchodzili na słupy, odkręcali te urządzenia, zrzucali na ziemię, wyciągali ze środka miedziane elementy uzwojenia, opalali je z osłonek i sprzedawali jako złom. Takich sytuacji było kilkanaście.
Ponadto policjanci ustalili, że 40-latek i 32-latek ograbili kilkadziesiąt grobów z mosiężnych krzyży i figur na cmentarzach w Pysznicy, Jastkowicach, Racławicach i Przędzelu. Do tych zdarzeń doszło końcem marca.

Prokuratura postawiła mężczyznom siedem zarzutów. Okazało się, że już wcześniej byli na bakier z prawem. Wszyscy byli karani, przy czym jeden był karany za czyny nie przeciwko mieniu, a pozostali za kradzieże i już odsiadywali kary. Śledczy wnieśli dla nich  dla różne wymiar kar – 4 lata, 3,5 roku, rok i 10 miesięcy oraz 1,5 roku pozbawienia wolności. Oskarżeni staną przed sadem. Łączne straty spowodowane ich działalnością wynoszą ponad 100 tysięcy złotych.
Ponadto stalowowolska prokuratura prowadzi jeszcze odrębne postępowanie dotyczące osoby, które odkupywała złom od tych mężczyzn.

4 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

Zaleszany – Uwaga na oszustów !!!

stw24.pl25 lutego 2021

Wesprzyjmy nasze przedszkolaki w konkursie

stw24.pl24 lutego 2021

Ankieta dotycząca Dworu w Kotowej Woli

stw24.pl23 lutego 2021

Urząd Gminy w Radomyślu jutro pracuje krócej

stw24.pl23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

stw24.pl22 lutego 2021

Słowacja zamknęła część przejść granicznych na Podkarpaciu

stw24.pl16 lutego 2021

„Kobiety Przyszłościowe” z Bojanowa-tradycyjne potrawy nowoczesny sprzęt

stw24.pl16 lutego 2021

Radomyscy Policjanci podsumowali ubiegły rok

stw24.pl15 lutego 2021

Rozmawiali o budowie sieci światłowodowej na naradzie sołtysów

stw24.pl10 lutego 2021