Kronika Policyjna

Szaleniec uciekał przed policją skradzionym autem

Szaleniec uciekał przed policją skradzionym autem

Policjanci ze Stalowej Woli zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który jadąc hondą civic, nie zatrzymał się do kontroli. Kierowca hondy jechał w terenie zabudowanym z prędkością 118 km/h. Mężczyzna uciekając przed policjantami, popełnił szereg wykroczeń i stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Jak się okazało, 32-latek uciekał przed policjantami skradzionym wcześniej samochodem. Za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 W piątek po godz. 11, policjanci drogówki pełniący służbę w Stalowej Woli na alejach Jana Pawła II zmierzyli prędkość hondy civic. Okazało się, że kierowca tego auta w terenie zabudowanym jechał z prędkością 118 km/h. Policjanci podali sygnał do zatrzymania kierowcy hondy, jednak mężczyzna nie zastosował się do niego i zaczął uciekać.

Policjanci ruszyli w pościg. Kierujący hondą nie zważał na podstawowe przepisy ruchu drogowego, jechał środkiem jezdni, wyprzedzał przed przejściem dla pieszych, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W pewnym momencie kierowca hondy wjechał na chodnik, a następnie na trawnik i zatrzymał się przed jednym z bloków przy alejach Jana Pawła II. Wysiadł z samochodu i zaczął uciekać pieszo. Policjanci ruchu drogowego i po chwili zatrzymali uciekiniera. Okazało się po wylegitymowaniu, że jest to 32-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Mężczyzna był trzeźwy, jednak nie miał prawa jazdy. Jak ustalili funkcjonariusze, ten dokument został mu zatrzymany w Stalowej Woli 13 kwietnia br. za jazdę pod wpływem alkoholu.

Dalsze czynności prowadzone w tej sprawie pozwoliły na ustalenie, że 32-latek w piątek rano na ulicy Wojska Polskiego w Stalowej Woli włamał się do samochodu. Wybił boczną szybę i ukradł hondę, którą uciekał przed policjantami. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze dotarli do właściciela samochodu i przyjęli zawiadomienie o przestępstwie kradzieży pojazdu. Właściciel hondy swoje straty oszacował na 5500 złotych.

 32-latek usłyszał zarzut kradzieży samochodu. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Za swój czyn odpowie przed sądem, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Będzie też odpowiadał za szereg wykroczeń, których dopuścił się uciekając przed policjantami. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli.

Źródło: KPP Stalowa Wola

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Dziś policyjne działania “Smog”

stw24.pl17 czerwca 2021

Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów

stw24.pl16 czerwca 2021

Tragiczny finał poszukiwań zaginionej kobiety

stw24.pl7 czerwca 2021

Dwie kolizje z udziałem nietrzeźwych

stw24.pl26 maja 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zabłądziła w lesie – pomogli jej policjanci

stw24.pl18 maja 2021

Z seniorami o bezpieczeństwie

stw24.pl15 maja 2021
areszt-policjant

Trafił do aresztu za napad na kobietę

stw24.pl6 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021

Policja nakryła trzech 13-latków na niebezpiecznych eksperymentach

stw24.pl28 kwietnia 2021