W powiecie

Szklanka na drodze – pług do naprawy

Szklanka na drodze – pług do naprawy

Dziś w nocy na drodze powiatowej, która biegnie przez miejscowości Kłyżów – Pysznica – Jastkowice – Brandwica spadł śnieg, który w ciągu kilku godzin spowodował niesnaski pomiędzy mieszkańcami, a służbami odpowiedzialnymi za zimowe utrzymanie dróg. Temperatura na plusie spowodowała, że na drodze zrobiła się tzw. „szklanka”. Przy takiej więc pogodzie nie trudno o wypadek. Kierowcy jechali prędkością 15 km/h bo była to jedyna możliwa, bezpieczna prędkość.

O naszą interwencję prosił mieszkaniec Kłyżowa w gminie Pysznica.

W nocy spadł śnieg i spokojnie po opadach pług mógł przejechać i odśnieżyć drogi. Sam z łopatą odśnieżałem chodnik obok posesji i nie było z tym żadnego problemu. Gdy ludzie zaczęli jeździć do pracy po godz. 6.00, ubity śnieg spowodował, że na drodze zrobiła się „szklanka”. O godz. 6:45 na drodze bezpieczna prędkość wynosiła 15 km/h. Było tam takie lodowisko jak w Stalowej Woli przed MDK – mówi mieszkaniec Kłyżowa.

Zapytaliśmy więc Zarząd Dróg Powiatowych w Stalowej Woli, dlaczego służby nie zadbały o tą drogę, przecież tyle ludzi o tej porze wyjeżdża do pracy. Oto co usłyszeliśmy:

– Od Kłyżowa do Pysznicy dojechała piaskarka i tam też się zepsuła. Dopiero ok. godz. 9.00 sprawny pług odśnieży tam drogę. Na chwilę obecną pracownicy posypali ręcznie drogę w miejscach niebezpiecznych. Za niedługo ma tam jechać piaskarka, która to wszytko poprawi. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie awaria urządzenia. Nie mieliśmy też zastępczej piaskarki ponieważ wszystkie były w terenie – mówi pracownik Zarządu Dróg Powiatowych.

Miejmy nadzieję, że Zarząd szybko upora się z tym problem, drogi będą odśnieżone i nie dojdzie tam do żadnego niebezpiecznego zdarzenia.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Będzie dalszy ciąg remontu drogi od Chwałowic do Łążka

stw24.pl27 października 2021

Transport do punktów szczepień

stw24.pl26 października 2021

Droga Jamnica – Zbydniów już po przebudowie

stw24.pl26 października 2021

Nagroda Kuratora Oświaty dla nauczyciela ZSO w Zaklikowie

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021

„Serce” Sudołów zyska nowy wygląd

stw24.pl25 października 2021

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021