Fotorelacje

„Szkoła – miastu” – impreza plenerowa w ZSO w Zaklikowie

„Szkoła – miastu” – impreza plenerowa w ZSO w Zaklikowie

W niedzielę (12 czerwca 2016 r.) w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie odbyła się jedna z wielu imprez wpisanych w kalendarz uroczystości zaplanowanych z okazji stulecia Szkoły w Zaklikowie. Dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie specjalnie dla mieszkańców miasta przygotowali imprezę plenerową, podczas której pokazano historię Szkoły w Zaklikowie i współczesną działalność placówki.

Uroczystość, po krótkim występie najmłodszych uczniów, otworzył dyrektor ZSO w Zaklikowie – Waldemar Plennikowski, który w towarzystwie młodzieży prowadzącej przywitał licznie przybyłych mieszkańców Zaklikowa i zaprosił wszystkich do zapoznania się z ofertą Szkoły. Była to także okazja wręczenia nagród i wyróżnień dla uczestników powiatowych konkursów: literackiego, fotograficznego i z języka angielskiego, które odbywały się w ramach obchodów 100 – lecia Szkoły.

Wśród licznych atrakcji, z jakich można było skorzystać w tym dniu, dużym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja zdjęć archiwalnych pt. „Historia i tradycja szkoły” oraz wystawa kronik szkolnych. Wiele osób odnajdowało się na zdjęciach grupowych oraz na prezentowanych uroczystościach, wycieczkach i zawodach. Niektórzy z dużym wzruszeniem wspominali uchwycone na zdjęciach minione chwile.

wew

Liczna grupa absolwentów wzięła udział w sesji poświęconej historii szkoły i ludziom, którzy ją tworzyli. Prezentacja multimedialna przygotowana przez obecnego nauczyciela p. Ewę Drzymałę i połączona z komentarzem byłej dyrektor szkoły – p. Bogumiły Wołoszyn była znakomitą okazją do przypomnienia bogatej historii Szkoły. Ponadto można było obejrzeć wystawę fotografii współczesnych: „Z życia szkoły”, „Kontakty międzynarodowe”, „Sukcesy uczniów”. Wyeksponowano też liczne trofea sportowe i prace plastyczne utalentowanych uczniów i absolwentów. Dla mieszkańców miasta zaśpiewali, zagrali i zatańczyli obecni uczniowie i absolwenci szkoły działający w zespołach: „Randevu”, „Sanna Cheerleaders”, „Kameleon”, „NowaSan”, „Crazy Kids” oraz zespół „Majewski Band” oraz starsi i młodsi wokaliści, m.in. Grażyna Sapalska, Katarzyna Gubała, Oliwia Urbanek, Gabriela Zarzeczna, Kinga Chmiel, Katarzyna i Małgorzata Daniel. Duże wrażenie na zebranych zrobił występ laureatów VI Międzywojewódzkiego Festiwalu Piosenki Angielskiej Zaklików 2016. Silne głosy, wspomagane dobrą techniką wokalną i wyrobieniem scenicznym potwierdzały, że uzyskane przez nich nagrody na festiwalu nie były przypadkowe.

Dzieci mogły skorzystać z rekreacyjnego placu zabaw oraz z gier, zabaw i konkursów na Orliku. Budowały rakietę w przyszłość, układały puzzle, lepiły w gipsie. Zatańczyły w barwnym korowodzie baśniowych postaci i zainscenizowały „Rzepkę”. Dla dorosłych był quiz wiedzy o szkole i bezpłatny pomiar ciśnienia, a dla zapalonych kibiców zorganizowano rodzinne oglądanie meczu Polska – Irlandia Północna.

Rok Jubileuszowy Szkoły, jak się okazało, to uroczystość niezmiernie ważna dla wszystkich mieszkańców Zaklikowa, dlatego w słoneczną czerwcową niedzielę wielu mieszkańców naszego uroczego miasteczka skorzystało z oferty uczniów i nauczycieli. Było także okazją do bliższego kontaktu ze szkołą, która stanowi kluczową instytucję Zaklikowa.

źródło: ZSO Zaklików

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Rodzinny piknik ,,Wakacje – czas start !”

stw24.pl30 czerwca 2021

Postępy prac na budowie S19 – Fotorelacja

stw24.pl4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

stw24.pl30 lipca 2020

“Mam już dość tego trującego konfliktu, który zaczyna dzielić nawet rodziny”

stw24.pl25 czerwca 2020

Fotorelacja z budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl14 maja 2020

Dogaszanie pożaru w Obojni zakończone

stw24.pl23 kwietnia 2020

“Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

stw24.pl26 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

stw24.pl24 marca 2020

Koronowirus-kolejna ofiara śmiertelna na Podkarpaciu

stw24.pl20 marca 2020