W Stalowej Woli

Szkoła muzyczna ma nową salę kameralną

Szkoła muzyczna ma nową salę kameralną

Wakacje to czas intensywnych remontów w szkołach, tak też jest w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Stalowej Woli. Od września, uczniowie uczący się w klasie perkusji będą mieć do dyspozycji nową, przestronną salę. Jednocześnie będzie to sala kameralna do nauczania przedmiotów zespołowych instrumentalnych oraz wokalno – instrumentalnych.

– Z dwóch sal do nauczania indywidualnego, i dwóch przyległych korytarzy udało nam się wygospodarować 40 metrową salę kameralną, będzie to druga największa sala po koncertowej. Takiego miejsca nam brakowało.  Z racji tego, że bezpośrednio przylega właśnie do sali koncertowej będzie jednocześnie wykorzystywana jako garderoba podczas koncertów – wyjaśnia Maciej Witek, dyrektor szkoły. Jak dodaje, w tej sali miejsce znajdą także instrumenty perkusyjne i tu też będą odbywały się zajęcia z tych instrumentów. Do tej pory perkusiści nie mieli takiego miejsca, a tylko jedno małe pomieszczenie znajdujące się w piwnicy.

Obecnie w nowej sali kameralnej trwa remont, zostały już zamontowane m.in. specjalne dźwiękoszczelne drzwi, które są jednocześnie wejściem na scenę do sali koncertowej (stare nie spełniały wymogów były wąskie i nieszczelne), dodatkowo ma być jeszcze zastosowana kotara tłumiąca dźwięk.
W szkole muzycznej obecnie są też prowadzone drobniejsze, ale bardzo konieczne prace, chodzi m.in. o odnowienie drzwi do sal lekcyjnych – zostały odmalowane, a także wymienione zostały w nich uszkodzone zamki i klamki.
Remont to koszt około 50 tys. zł,  połowę środków placówka ma otrzymać z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a resztę przekazało stowarzyszenie Crescendo działające przy szkole oraz rada rodziców.

W planach jest też odnowienie tablic z absolwentami, wiele jest bardzo zniszczonych. Mają zostać  sfotografowane, pomniejszone i ujednolicone. Stare będą zabezpieczone w magazynie.
Podczas każdych wakacji, w miarę posiadanych środków, staramy się robić mniejsze lub większe remonty. Bardo zależy mi na tym, by szkoła estetycznie wyglądała i by była funkcjonalna tak dla uczniów jak i dla pracowników. Potrzeby są bardzo duże, choć przyznam, że niektóre prace naprawdę nie wymagają dużych środków, wystarczy jedynie odrobina dobrych chęci by je zrobić. Przyznam, że każda taka, nawet najdrobniejsza rzecz bardzo cieszy – mówi dyrektor szkoły muzycznej.

Nowa sala kameralna już niedługo będzie wykorzystywana. Od 16 sierpnia będą się w niej odbywać Sierpniowe Spotkania Muzyczne. Dyrektor zaprasza wszystkich mieszkańców na dwa koncerty w ramach warsztatów – 18 i 22 sierpnie o godz. 18.

DSC_0830 (Kopiowanie)

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Rozwadowski Targ Staroci już w tę niedzielę

stw24.pl18 czerwca 2021

Uwaga! Ul. Popiełuszki trwają utrudnienia w ruchu dla wszystkich kierowców

stw24.pl17 czerwca 2021

Zarząd z absolutorium i dużymi planami inwestycyjnymi

stw24.pl17 czerwca 2021

Nadal obowiązuje zakaz odwiedzin chorych w szpitalu

stw24.pl17 czerwca 2021

Premiera filmu “Stalowa Wola miastem z piasku i serc”

stw24.pl17 czerwca 2021

Oficjalne otwarcie Rozwadowskiego „Sokoła”

stw24.pl16 czerwca 2021

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego z Rozwadowską

stw24.pl15 czerwca 2021

32 Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków Pabianice – Stalowa Wola

stw24.pl15 czerwca 2021

Powalczą o mistrzostwo Polski w Stalowej Woli

stw24.pl15 czerwca 2021