W Stalowej Woli

Szlachetna Paczka trafi do rodzin

Szlachetna Paczka trafi do rodzin

Już po raz 5. w Stalowej Woli, a po raz 16. w Polsce odbędzie się finał ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. W tym roku 29 rodzin z terenu Stalowej Woli i powiatu otrzyma prezenty od darczyńców.

Akcja ta ma na celu wsparcie najbardziej potrzebujących rodzin, które z różnych przyczyn znalazły się w trudnej sytuacji, np. z powodu niepełnosprawności, choroby, różnych zdarzeń losowych. Pomoc ma być mądra, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Dlatego też wolontariusze wcześniej odwiedzają rodziny, rozmawiają z nimi i orientują się, co jest najbardziej potrzebne w danym domu. Czasem jest to  pralka, łóżko, sprzęt medyczny dla chorej osoby, czy też żywność, środki czystości i inne przedmioty codziennego użytku. Dla rodzin jest to bardzo duże wsparcie.

Dziś do magazynu, który jest zlokalizowany w Zespole Szkół nr 6 Specjalnych darczyńcy przywożą paczki. W sobotę i niedzielę, w dniu ogólnopolskiego finału, wolontariusze będą rozwozić je do rodzin.
W tym roku do akcji włączyły się m.in.: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, Liceum Ogólnokształcące im. KEN, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7, Urząd Miasta wraz z Radą Miasta, komenda policji, strażacy z komendy powiatowej i OSP, a także osoby prywatne. Niektórzy corocznie wspierają, to przedsięwzięcie. Trzeba zaznaczyć, że strażacy nie tylko przygotowują paczkę, ale także pomagają w rozwożeniu darów.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Starosta przedstawił kadrze nową p.o. dyrektora szpitala

stw24.pl2 sierpnia 2021

Z Lubina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

stw24.pl2 sierpnia 2021

Komendant straży pożarnej Robert Lebioda przeszedł na emeryturę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Dzięki uczciwemu znalazcy, młody mieszkaniec odzyskał swoją zgubę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Letnia scena w Muzeum

stw24.pl2 sierpnia 2021

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Przed nami X Jubileuszowy Rajd Honoru

stw24.pl29 lipca 2021

Weź udział w stalowowolskim Jarmarku Lasowiackim

stw24.pl29 lipca 2021