W Stalowej Woli

Szlęzak „dwójką” do Sejmu z listy PSL-u

Szlęzak „dwójką” do Sejmu z listy PSL-u

Andrzej Szlęzak były prezydent Stalowej Woli wystartuje w październikowych wyborach parlamentarnych do Sejmu z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego.  Szlęzak znalazł się na 2. miejscu na liście. Natomiast liderem jest Jan Bury.

Podkarpackie listy kandydatów do Sejmu i Senatu 14 sierpnia wieczorem  zatwierdziła wojewódzka konwencja PSL w Rzeszowie.

Jak zaznacza Andrzej Szlęzak, nigdy nie ukrywał, że chciał być parlamentarzystą, a konkretnie posłem, ale zobowiązania wobec miasta odsuwały te plany na dalszą przyszłość. – W tej chwili już nie jestem prezydentem miasta, więc mogę spokojnie wystartować do Sejmu – stwierdza.

Wcześniej Szlęzak nie działał w PSL-u, jednak założenia tej partii są zgodne z jego poglądami politycznymi. – Jestem politycznie endekiem. W okresie międzywojennym Narodowa Demokracja blisko współpracowała z ludowcami, zwłaszcza z tymi od Wincentego Witosa. Uważam, że PSL ma realne szanse przekroczenia progu wyborczego i cały czas może być partią, która będzie brana pod uwagę w różnych układach koalicji rządowych. A jeśli chciałbym być skutecznym posłem, to lepiej jest być posłem, który reprezentuje rządzących niż opozycję. To są trochę ideowe, trochę pragmatyczne względy, które skierowały mnie do PSL-u – wyjaśnia.

as14

Bardzo duża część jego programu poselskiego zawiera to, co już robił w Stalowej Woli. Oczywiście jest poszerzony o sprawy regionu, województwa i Polski.

Na przykład, jeśli chodzi o działania gospodarcze w naszym regionie, to chciałby się skupić na tym, żeby przedłużono przebieg S-74 od Niska do Jarosławia, i aby ta droga ekspresowa na tym odcinku miała szanse powstania, choć jest to odległa przyszłość.

Szlęzak chciałby też wrócić do więzów gospodarczych ze Wschodem. Dlatego też będzie zabiegać, co robił już jako prezydent, by terminal przeładunkowy w Hucie Deręgowskie z szerokiego toru został zmieniony na tor europejski. Byłaby to ważna inwestycja napędzająca gospodarkę, nie tylko dla Stalowej Woli, ale i dla całego regionu, również dla powiatu niżańskiego.

Kandydat na posła myśli również o rozruszaniu przemysłowym Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. Zaznacza, że miasto to ma duże możliwości, jeśli chodzi o lokalizację inwestorów, natomiast gorzej sobie radzi z ich przyciąganiem.
– Pomoc ze strony parlamentarzystów byłaby bardzo wskazana, a myślę, że mam w tym względzie bardzo pozytywne doświadczenie – stwierdza Szlęzak.

IMG_4431

31 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021