W Stalowej Woli

Szlęzak: – Urzędnicy roznosili wyborcze ulotki. Prezydent:- Byli na urlopach.

Szlęzak: – Urzędnicy roznosili wyborcze ulotki. Prezydent:- Byli na urlopach.

Czy urzędnicy stalowowolskiego magistratu roznosili materiały wyborcze prezydenta w godzinach swojej pracy? Konferencję prasową poświęconą tej „skandalicznej sytuacji” zwołali dziś kandydat do sejmiku województwa Andrzej Szlęzak i ubiegający się o mandat radnego Jakub Kopyto.

Sprawa, o której głośno w mediach społecznościowych miała miejsce w miniony piątek. – Byłem świadkiem, jak 28 września w godzinach okołopołudniowych na moim osiedlu pracownicy urzędu nieśli torby wypchane ulotkami. Jedną z nich znalazłem w swojej skrzynce. Są to zaproszenia na spotkania z przedstawicielami PiS – mówi Szlęzak. Dodaje, że nie ma wątpliwości, że są to materiały wyborcze. Na kopertach wizerunek prezydenta Lucjusza Nadbereżnego opatrzono określeniem „kandydat na prezydenta Stalowej Woli”. Nie ma też wątpliwości, że zaproszenia te roznosili pracownicy urzędu, część z tych osób dobrze zna. Dlatego uznał to za skandal i ewidentne nadużycie.

-Kandyduję w wyborach do sejmiku i miałem sobie nie zawracać głowy wyborami do rady miejskiej, ale okazuje się, że się nie da. Po prostu wkurza mnie obłuda i zastraszanie młodego człowieka, który dopiero wchodzi w życie polityczne. Kiedy o tym incydencie powiadomiłem swojego sąsiada, kandydata na radnego Jakuba Kopyto, a ten napisał o tym zdarzeniu w internecie, otrzymał od prezydenta Stalowej Woli żądanie przeprosin za kłamstwa, prezydent groził mu procesem w trybie wyborczym. Co ciekawe w kolejnym wpisie Lucjusz Nadbereżny przyznał jednak, że jego współpracownicy byli w tym czasie na urlopach i w tym czasie mogli robić co chcieli – mówił Szlęzak. Oznajmił dziś, że on i jego sąsiad nie zamierzają tej sprawy odpuścić. Nie dadzą się zastraszyć i czekają na ewentualny pozew, aby udowodnić przed sądem, jak było naprawdę.

12

13

15

16

Wioletta Wojtkowiak

8 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021