W powiecie

Szpital zaszczepił już ponad 2 tys. osób

Szpital zaszczepił już ponad 2 tys. osób

Punkt szczepień przeciwko COVID-19 działający w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli pracuje pełną parą. Do 2 lutego zaszczepiło się w nim łącznie 2 071 osób.

W sumie szczepień wykonano tu znacznie więcej, bo do dnia 2 lutego 2021 r. podano tu łącznie 2 442 dawek szczepionki, z czego 2 071 osób zaszczepiono pierwszą dawką, a 371 osób już dwiema dawkami.

Większość z zaszczepionych już w szpitalnym punkcie osób, to personel medyczny zarówno ze szpitala, jak i innych podmiotów leczniczych. Wśród zaszczepionych jest też grupa około 300 osób z Domów Pomocy Społecznej i Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego, a także stale powiększająca się grupa seniorów w wieku 70-80 plus. – Nasz rekord to prawie 220 szczepień wykonanych jednego dnia. Organizacyjnie jesteśmy dobrze przygotowani do akcji. Mieliśmy tylko jeden kryzysowy dzień na początku, kiedy wieści o szczepieniu zaczęły wędrować wśród mieszkańców pocztą pantoflową, znajomi przyprowadzali znajomych i nagle przed punktem zrobił się tłum. Taka sytuacja się już jednak nie powtórzyła i myślę, że się nie powtórzy. Wystarczy, żeby pacjenci trzymali się wytycznych, czyli dnia i godziny wskazanych podczas zapisywania się na szczepienie – mówi ordynator Oddziału Dermatologicznego Jerzy Maciąg, który koordynuje akcją szczepień przeciwko COVID-19 w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli.

Czas jaki osoba wezwana na szczepienie musi sobie zarezerwować to około pół godziny. Najpierw pacjent musi wypełnić ankietę o stanie zdrowia oraz formularz RODO. Następnie wchodzi do jednego z dwóch gabinetów lekarskich, gdzie jest kwalifikowany do szczepienia. Dane są wprowadzane do systemu, a pacjent udaje się na iniekcję. Po zaszczepieniu otrzymuje karteczkę z terminem drugiej wizyty. Po wszystkim, powinien jeszcze zostać przynajmniej 15 minut w poczekalni w razie ewentualnej nieprawidłowej reakcji polekowej. – Jeśli podejrzewamy, że u kogoś może ona wystąpić, prosimy, aby taka osoba poczekała w naszym punkcie nawet do pół godziny. Na szczęście, na razie nieprawidłowych reakcji polekowych nie zaobserwowaliśmy. Chcę też zaznaczyć, że w naszym punkcie nie zmarnowała się do tej pory żadna szczepionka. Jeśli pojawia się ryzyko, że rozmrożone szczepionki stracą ważność do poniedziałku, to wtedy szczepimy również w soboty – mówi Jerzy Maciąg. I apeluje, aby mieszkańcy ściśle trzymali się wyznaczonych terminów szczepień.

 

 

 

Źródło Powiat Stalowowolski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Serce na nakrętki stanęło przed budynkiem Urzędu Gminy w Zaleszanach

stw24.pl20 kwietnia 2021

Oszustwa na spis powszechny- Nie daj się oszukać !

stw24.pl20 kwietnia 2021

11 czerwonych serc stanie w Powiecie Stalowowolskim

stw24.pl19 kwietnia 2021

Ochronne szczepienia lisów wolno żyjących

stw24.pl19 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Kończą się prace budowlane chodnika na ul. Krętej w Pysznicy

stw24.pl8 kwietnia 2021

Poznaj zasady bezpieczeństwa w sieci

stw24.pl8 kwietnia 2021