Kronika Policyjna

Szukają osób, których życie jest zagrożone

Szukają osób, których życie jest zagrożone

Od minionego wtorku kiedy nastąpiły znaczne spadki temperatur stalowowolscy policjanci otrzymali wiele sygnałów o osobach bezdomnych. Tylko wczoraj takich interwencji było trzy. Bezdomni nie chcieli skorzystać z oferowanej przez policjantów pomocy.

Policjanci jesienią i zimą częściej kontrolują miejsca, w których przebywają osoby bezdomne. Funkcjonariusze wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej sprawdzają miejsca, w których bezdomni przebywali w poprzednim sezonie i ustalają nowe, których przybywa przed zimą.

Osoby bezdomne adaptują na prowizoryczne „mieszkania” pustostany, pergole śmietnikowe, altanki działkowe, komórki, piwnice, stawiają namioty na terenach leśnych. Podczas każdej interwencji funkcjonariusze informują potrzebujących schronienia o adresach schronisk i zachęcają do korzystania z ich pomocy. Często jednak bezdomni odmawiają i nie chce korzystać z oferowanych rozwiązań.

3 stycznia br. tuż po godz. 1 w nocy policjanci otrzymali sygnał o mężczyźnie siedzącym na przystanku komunikacji miejskiej. Jak ustalili funkcjonariusze był to 61-letni bezdomny mężczyzna. Był trzeźwy. Mimo oferowanej pomocy, nie chciał z niej skorzystać i oddalił się z miejsca.

Z oferowanej pomocy nie chciał skorzystać również 60-letni mężczyzna przebywający w okolicy wiaduktu w Stalowej Woli. 3 stycznia około godz. 14.30 policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie siedzącym w tym miejscu. Policjanci nakłaniali go by skorzystał z oferowanej pomocy, ale on zdecydowanie odmówił.

W tym samym dniu około godz. 19 policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie koczującym w szałasie. Funkcjonariusze znaleźli tego człowieka. Był nim 56-letni bezdomny. 56-latek był trzeźwy, on również odmówił pomocy.

Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub Straż Miejską. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

źródło: KPP Stalowa Wola/M.Maj

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Zatrzymano dwóch pijanych kierowców

stw24.pl23 lutego 2021

Policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców

stw24.pl17 lutego 2021

35-latek ze Stalowej Woli odpowie za kradzież rozbójnicza w Nisku

stw24.pl16 lutego 2021

Uchroniony przed wychłodzeniem

stw24.pl16 lutego 2021

Radomyscy Policjanci podsumowali ubiegły rok

stw24.pl15 lutego 2021

Profilaktyka ze stalowowolską Policją

stw24.pl15 lutego 2021

Mieszkaniec gminy Zaleszany odpowie za zabicie psa

stw24.pl10 lutego 2021

Trudne warunki na drogach-zachowajmy ostrożność

stw24.pl8 lutego 2021

Uwaga! Kilka sygnałów o oszustach w gminie Pysznica i Bojanów

stw24.pl4 lutego 2021