W powiecie

Szum szprych i …korki

Szum szprych i …korki

W piątek peleton Międzynarodowego Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków wjedzie na Podkarpacie. W naszym województwie będzie gościł dwa ostatnie dni 30. Edycji i w sobotnie popołudnie przejdzie do historii. Nas najbardziej powinien interesować piątek. Oczywiście ze względów sportowych, ale nie tylko. Kierowcy już powinni planować alternatywne trasy powrotu do domów. Korki będą murowane.

Stawiamy na Voster ATS

Poczynając od strony sportowej, to drugi etap ze Zgierza do Kutna namieszał w klasyfikacji generalnej. Wygrał go Estończyk Norman Vahtra i on został liderem wyścigu. My kibicujemy kolarzom z Voster ATS Team i im poświęcimy kilka zdań. W środę dwóch kolarzy stalowowolskiej grupy przyjechało w pierwszej dziesiątce, a zespół umocnił się na pozycji lidera drużynowego. Sylwester Janiszewski był 4., a Mateusz Komar 9. Na tych samych pozycjach są też w „generalce”, a kolejny z biało-zielonych Paweł Franczak jest na 11. pozycji. Niestety, stalowowolanin Krzysztof Parma sporo – ponad 7 minut – już traci do lidera i zajmuje miejsce w dziewiątej dziesiątce. Jesteśmy jednak pewni, że ktoś z Vostera ATS powalczy w Stalowej Woli jeżeli nie o pierwsze miejsce, to przynajmniej o pudło. No bo gdzie, jak nie w rodzinnym mieście? W dobrej formie jest Franczak, któremu niektórzy wróżyli wygraną w całym wyścigu. Nie ma nic do stracenia.

Ekipa Voster ATS, o ile nie będzie jakiegoś kataklizmu na trzecim etapie do Radomia, do Stalowej Woli wjedzie w szarych koszulkach lidera drużynowego. Przypominamy tylko, że lider jedzie w koszulce żółtej, lider klasyfikacji punktowej w białej, a najlepszy młodzieżowej w niebieskim trykocie. Całą reszta w barwach klubowych. W tegorocznym wyścigu jedzie – jeszcze – 105. Kolarzy z 19. teamów.

Korki, korki, korki…

Kolarze nie tylko z nazwy są szosowi, więc mają pierwszeństwo przed wszystkimi innymi użytkownikami asfaltu. W piątek utrudnienia czekają kierowców najpierw w Sandomierzu, bo już od godz. 15. Peleton wjedzie od stron Dwikóz, a potem przez starówkę i główne ulice pomknie w kierunku Trześni. Wszystkie pojazdy zostaną zatrzymane, aż do pojawienia się samochodu z napisem „Koniec wyścigu”. W praktyce będzie to ok. 1,5 godziny. I tu uwaga! Na czas przejazdu wyścigu wstrzymany zostanie też ruch na ul. Warszawskiej w Tarnobrzegu, w kierunku Sandomierza.

Na Podkarpacie kolarze wjadą w Trześni. Następnie przez Zabrnie pomkną do Grębowa. Gdy będą dojeżdżać zamknięta zostanie droga wojewódzka na odcinku Grębów – Stalowa Wola. Stalowa Wola jest miastem etapowym, więc tu będzie najwięcej utrudnień. Na pewno już przed godz. 16 w części, a później w całości dla ruchu zostaną zamknięte Al. Jana Pawła II. Kolumna wyścigu pojedzie do Niska, później do Zarzecza, by przez Kłyżów i Pysznicę wrócić do Stalowej Woli. Czwarty etap zakończą trzy rundy na Al. Jana Pawła II między skrzyżowaniami z ul. Popiełuszki i Chopina. Meta będzie obok stacji paliw Lotos.

Policja radzi kierowcom, by inaczej niż zwykle rozplanowali jazdę przez wszystkie odcinki wyścigu. My odradzamy wjazd w ul. Poniatowskiego, bo na niej może się utworzyć nawet kilometrowy korek. I jeszcze tylko prośba o baczniejszą opiekę  nad dziećmi i zwierzętami. Siła rozpędzonego peletonu jest wielka i o nieszczęście nietrudno.

Marcin Swobodny 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Będzie dalszy ciąg remontu drogi od Chwałowic do Łążka

stw24.pl27 października 2021

Transport do punktów szczepień

stw24.pl26 października 2021

Droga Jamnica – Zbydniów już po przebudowie

stw24.pl26 października 2021

Nagroda Kuratora Oświaty dla nauczyciela ZSO w Zaklikowie

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021

„Serce” Sudołów zyska nowy wygląd

stw24.pl25 października 2021

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021