W Stalowej Woli

Szykują się rewolucyjne zmiany w MOPS-ie

Szykują się rewolucyjne zmiany w MOPS-ie

Dokładnie za rok budynek Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Dmowskiego w Stalowej Woli powiększy się i będzie miał nowy wygląd. Do stycznia przyszłego roku mają zostać zakończone wszystkie planowane prace, a ich zakres jest bardzo duży. W tegorocznym budżecie miasta zostało przeznaczone 5,7 mln zł na rozbudowę i przebudowę tego obiektu.

– Poprzez tą modernizację chcemy zapewnić odpowiednie warunki dla pracowników pomocy społecznej, ale również dla osób, które korzystają z ich fachowej pomocy. Zależy nam na tym, aby nie musiały swoich problemów załatwiać w pokoju, w którym znajduje się kilka osób, bez żadnej możliwości intymnego porozmawiania, podzielenia się swoimi sprawami, a jednocześnie chęcią wyjścia z sytuacji, w której się znaleźli – mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Remont tej placówki jest możliwy dzięki wsparciu finansowemu w kwocie 3 mln jakie miasto otrzymało z Regionalnego Programu Operacyjnego. Plany modernizacji obiektu są bardzo duże. Przewidziane jest dobudowanie nowego skrzydła o dwóch kondygnacjach. Zatem budynek powiększy się o ponad 1000 mkw. Jest to powierzchnia odpowiadająca połowie wielkości obecnego MOPS-u. W istniejącej części ma zostać wyremontowane pierwsze piętro. Ma być wymieniona m.in. instalacja elektryczna, teleinformatyczna, centralnego ogrzewania, stolarka drzwiowa i okienna, a także zainstalowana zostaną panele fotowoltaiczne. Przywdziany jest także zakup nowego wyposażenia. Cały budynek przejdzie też termomodernizację, a także zostanie zagospodarowany terenu wokół MOPS-u.

Przetarg na tę inwestycję został już ogłoszony, a także otwarte zostały oferty. Do konkursu zgłosiło się trzech wykonawców, w tym jedna firma ze Stalowej Woli.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021