W powiecie

Szykuje się międzypowiatowa wojna

Szykuje się międzypowiatowa wojna

Czy sytuacja w powiatowym szpitalu w Nisku może doprowadzić do partyjnej wojny w PiS? Nie wykluczone. To, co dzieje się ze szpitalem, budzi już nie oburzenie, ale jakieś horrendalne zdziwienie.

DYREKTOR ROBI SOBIE JAJA

Sytuacja szpitala w Nisku robi się krytyczna. W takich sytuacjach odpowiedzialni za to zachowują się w dwojaki sposób. Pierwszy, zdecydowanie rzadko spotykany, to osoby odpowiedzialne “biorą na klatę” cały problem i ciężko pracują nad wyjściem z trudnej sytuacji. Drugi sposób to taki, że odpowiedzialni nie mają zamiaru ponosić odpowiedzialności i zawczasu szykują sobie miękkie lądowanie. W przypadku Henryka Przybycienia miała oczywiście ta druga sytuacja. Pan Przybycień pogrążył niżański szpital i zwiał. Widać ma jednak mocne oparcie w PiS, bo został dyrektorem szpitala w Sanoku. Jak to jest, że osoba, która nie poradziła sobie z kryzysową sytuacją w jednym szpitalu nadaje się świetnie na dyrektora w innym? Widać, że w PiS im jesteś większym ignorantem, tym za większego fachowca cię uważają i tym samym powiększają się twoje możliwości awansu. Zostawmy to jednak. Pan Przybycień będzie teraz przez jakiś czas nomen omen “uzdrawiał” kolejny szpital w województwie i jego perspektywa kontynuowania kariery jest świetlana. W województwie jest jeszcze trochę szpitali do “uzdrowienia” a i PiS póki co ma spokojną perspektywę rządzenia w województwie. Mimo wszystko jakoś nie chcą przejść przez gardło życzenia powodzenia dla pana Przybycienia.

W NISKU ZOSTAŁ SMRÓD

Pan Przybycień zapewnił sobie miękkie lądowanie. Teraz trzeba odpowiedzieć gdzie wyląduje, a w zasadzie gdzie powinien wylądować starosta niżański Robert Bednarz, który ręczył za kompetencje i uczciwość pana Przybycienia. Sytuacja pana starosty jest delikatnie mówiąc skomplikowana. Przez pewien czas robił dobrą minę do złej gry, ale koniec końców został wystrychnięty na dudka. Gorzej, że przez pana starostę okpiona została cała społeczność powiatu. Pewnie teraz losy szpitala spoczną na barkach zastępcy pana Przybycienia – Romana Ryznara.

Czy dyrektor Ryznar poradzi sobie z problemem nie wiadomo. Wiadomo jednak, że będzie się nadawał na kozła ofiarnego, bo nie zapowiada się, żeby starosta Bednarz, jak już powiedziano, miał odwagę wziąć ten problem “na klatę”. Po pewnych ruchach pana starosty można przypuszczać, że ma zamiar w ogóle odepchnąć od siebie wszelką odpowiedzialność. W lokalnym tygodniku zasugerował, że winę za problemy niżańskiego szpitala ponosi “najbliższa konkurencja”. Nie trzeba przemęczać intelektu, żeby domyśleć się kto to jest ta “najbliższa konkurencja”. Chodzi oczywiście o szpital w Stalowej Woli i starostwo stalowowolskie. Jak widać i czuć w Nisku po panu Przybycieniu został smród. Teraz starosta Bednarz chce choć trochę tego smrodu przegonić do Stalowej Woli. Nie wolno zapominać, że w jednym i drugim starostwie rządzi PiS. Czyżby starosta Bednarz w obawie o własną skórę gotów był rozpętać wewnątrzpartyjny konflikt?

Jeżeli tak, to podjął ryzykowną grę. Stalowowolskie struktury PiS-u są o wiele silniejsze i bardziej wpływowe od niżańskich i żeby na końcu niżański starosta nie zaśpiewał sobie; Ty mnie moja partio nie znasz, z Jeżowego jestem Bednarz, robię w partii awanturę, by ratować własną skórę, a że cienko mi to wyszło, to starostwo moje prysło.

Weronika Przestój

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Gminna Biblioteka w Pysznicy z medalem „W dowód uznania”

stw24.pl13 maja 2021

Uwaga! Prognozowane na dziś burze z gradem

stw24.pl13 maja 2021

Sprzęt dla szpitala od Gminy Ulanów

stw24.pl12 maja 2021

“Zaczytana Ławeczka” stanęła przed biblioteką w Pysznicy

stw24.pl12 maja 2021

Kontynuacja modernizacji stacji uzdatniania wody w Chwałowicach i Radomyślu

stw24.pl12 maja 2021
pieniądz-biznes-plany

Przyjdź na spotkanie i dowiedz się jak pozyskać wsparcie finansowe

stw24.pl12 maja 2021

Zwalczają szkodnika drzew- Oprysk w lasach Gminny Pysznica

stw24.pl10 maja 2021

Setki Motocyklistów pakowało kolejną walizkę z milionami dla Bartusia

stw24.pl10 maja 2021

101 urodziny Pani Gizeli

stw24.pl6 maja 2021