sport

Szymon Krawczyk zasili Voster ATS Team

Szymon Krawczyk zasili Voster ATS Team

Zespół Voster ATS dalej wzmacnia skład, tym razem sięgając po podwójnego młodzieżowego mistrza Polski – Szymona Krawczyka.

Dla Krawczyka będzie to powrót w biało-zielone barwy, bo ma za sobą już trzy sezony ścigania w ekipie Mariusza Witeckiego i Krzysztofa Parmy. W latach 2017-2019 na swoje konto zapisał między innymi brązowy medal torowych mistrzostw Europy czy podium etapowe Turul Romaniei oraz Karpackiego Wyścigu Kurierów, łącząc starty na torze z wyścigami szosowymi. Miniony sezon w CCC Development był dla niego na pewno przełomowy, bo postawił wyłącznie na ściganie na szosie i przyniosło mu to kilka znaczących wyników: dwa złote medale szosowych mistrzostw Polski w kategorii U23, wygrany etap Giro della Regione Friuli Venezia Giulia czy trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Turul Romaniei.

Szymon Krawczyk komentuje:

– Jestem zadowolony z powrotu do Voster ATS. Cieszę się, że wyciągnęli do mnie rękę w tych ciężkich czasach. Bardzo dużo zawdzięczam tej ekipie już z poprzednich lat, a teraz kolejny raz mogę na nich liczyć. Zrobię wszystko, żeby jako zawodnik być dobrym wsparciem dla tego zespołu i jest to dla mnie mocna motywacja do ciężkiej pracy.

– Mam za sobą bardzo udany sezon. Myślę, że w tym roku dzięki ekipie CCC Development zrobiłem krok do przodu i bardzo im za to dziękuję. Mogłem przenieść doświadczenie zbierane przez trzy lata w Voster ATS i przekazać je młodszym ode mnie kolarzom, a także wynieść kolejne lekcje dla siebie. Jestem przekonany, że to zaprocentuje i że przełoży się na dobre wyniki dla mnie i całej ekipy Voster ATS w nowym sezonie.

Mariusz Witecki, dyrektor sportowy Voster ATS Team:

– Szymon jest kolarzem wszechstronnym i doskonale czytającym wyścig. Kiedy przychodził do nas z sezonem 2017, dopiero uczył się „dorosłego” ścigania i pochłaniał wiedzę od starszych kolarzy. Teraz wraca jako zawodnik, na którego nie raz będziemy stawiać i który będzie się liczył w walce o końcowe wyniki, zwłaszcza w wyścigach klasycznych lub na pagórkowatych etapówkach. Szymon świetnie sprawdzi się tam, gdzie będzie liczyła się szybkość na finiszach, umiejętność jazdy na czas i predyspozycje do jazdy w pagórkowatym terenie. Bardzo się cieszę, że będziemy mieli go w składzie.

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w sport

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

stw24.pl29 października 2021

Stanisław Łańcucki – pasjonat biegania

stw24.pl19 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

stw24.pl7 października 2021

Lekcja WF-u z Mistrzem Olimpijskim Dawidem Tomalą

stw24.pl6 października 2021

IV Leśny Charytatywny Festiwal Sportu z udziałem Mistrza Olimpijskiego

stw24.pl5 października 2021

Voster ATS Team na CRO Race

stw24.pl27 września 2021

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Siatkarki VEGI MOSIR wygrały Ogólnopolski Turniej w Kraśniku

stw24.pl20 września 2021