sport

Szymon Krawczyk zasili Voster ATS Team

Szymon Krawczyk zasili Voster ATS Team

Zespół Voster ATS dalej wzmacnia skład, tym razem sięgając po podwójnego młodzieżowego mistrza Polski – Szymona Krawczyka.

Dla Krawczyka będzie to powrót w biało-zielone barwy, bo ma za sobą już trzy sezony ścigania w ekipie Mariusza Witeckiego i Krzysztofa Parmy. W latach 2017-2019 na swoje konto zapisał między innymi brązowy medal torowych mistrzostw Europy czy podium etapowe Turul Romaniei oraz Karpackiego Wyścigu Kurierów, łącząc starty na torze z wyścigami szosowymi. Miniony sezon w CCC Development był dla niego na pewno przełomowy, bo postawił wyłącznie na ściganie na szosie i przyniosło mu to kilka znaczących wyników: dwa złote medale szosowych mistrzostw Polski w kategorii U23, wygrany etap Giro della Regione Friuli Venezia Giulia czy trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Turul Romaniei.

Szymon Krawczyk komentuje:

– Jestem zadowolony z powrotu do Voster ATS. Cieszę się, że wyciągnęli do mnie rękę w tych ciężkich czasach. Bardzo dużo zawdzięczam tej ekipie już z poprzednich lat, a teraz kolejny raz mogę na nich liczyć. Zrobię wszystko, żeby jako zawodnik być dobrym wsparciem dla tego zespołu i jest to dla mnie mocna motywacja do ciężkiej pracy.

– Mam za sobą bardzo udany sezon. Myślę, że w tym roku dzięki ekipie CCC Development zrobiłem krok do przodu i bardzo im za to dziękuję. Mogłem przenieść doświadczenie zbierane przez trzy lata w Voster ATS i przekazać je młodszym ode mnie kolarzom, a także wynieść kolejne lekcje dla siebie. Jestem przekonany, że to zaprocentuje i że przełoży się na dobre wyniki dla mnie i całej ekipy Voster ATS w nowym sezonie.

Mariusz Witecki, dyrektor sportowy Voster ATS Team:

– Szymon jest kolarzem wszechstronnym i doskonale czytającym wyścig. Kiedy przychodził do nas z sezonem 2017, dopiero uczył się „dorosłego” ścigania i pochłaniał wiedzę od starszych kolarzy. Teraz wraca jako zawodnik, na którego nie raz będziemy stawiać i który będzie się liczył w walce o końcowe wyniki, zwłaszcza w wyścigach klasycznych lub na pagórkowatych etapówkach. Szymon świetnie sprawdzi się tam, gdzie będzie liczyła się szybkość na finiszach, umiejętność jazdy na czas i predyspozycje do jazdy w pagórkowatym terenie. Bardzo się cieszę, że będziemy mieli go w składzie.

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sport

Młodziczki Vegi MOSiR wywalczyły awans do rundy finałowej

stw24.pl3 grudnia 2020

Przebudowa stadionu sportowego w Zaklikowie

stw24.pl17 listopada 2020

Maciej Paterski zawodnikiem Voster ATS Team

stw24.pl16 listopada 2020

Prezes, Dyzma czy sługus partyjny?

stw24.pl6 listopada 2020

Szymon Rekita dołącza do Voster ATS Team

stw24.pl4 listopada 2020

„Mamo, tato ćwicz ze mną” w PSP w Skowierzynie

stw24.pl27 października 2020

Voster ATS Team podsumowuje sezon 2020

stw24.pl13 października 2020

Nowy klub Xtreme Fitness w VIVO! Stalowa Wola

stw24.pl30 września 2020

Piękny gest Lewandowskiego.

stw24.pl25 września 2020