sport

Szymon Krawczyk zasili Voster ATS Team

Szymon Krawczyk zasili Voster ATS Team

Zespół Voster ATS dalej wzmacnia skład, tym razem sięgając po podwójnego młodzieżowego mistrza Polski – Szymona Krawczyka.

Dla Krawczyka będzie to powrót w biało-zielone barwy, bo ma za sobą już trzy sezony ścigania w ekipie Mariusza Witeckiego i Krzysztofa Parmy. W latach 2017-2019 na swoje konto zapisał między innymi brązowy medal torowych mistrzostw Europy czy podium etapowe Turul Romaniei oraz Karpackiego Wyścigu Kurierów, łącząc starty na torze z wyścigami szosowymi. Miniony sezon w CCC Development był dla niego na pewno przełomowy, bo postawił wyłącznie na ściganie na szosie i przyniosło mu to kilka znaczących wyników: dwa złote medale szosowych mistrzostw Polski w kategorii U23, wygrany etap Giro della Regione Friuli Venezia Giulia czy trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Turul Romaniei.

Szymon Krawczyk komentuje:

– Jestem zadowolony z powrotu do Voster ATS. Cieszę się, że wyciągnęli do mnie rękę w tych ciężkich czasach. Bardzo dużo zawdzięczam tej ekipie już z poprzednich lat, a teraz kolejny raz mogę na nich liczyć. Zrobię wszystko, żeby jako zawodnik być dobrym wsparciem dla tego zespołu i jest to dla mnie mocna motywacja do ciężkiej pracy.

– Mam za sobą bardzo udany sezon. Myślę, że w tym roku dzięki ekipie CCC Development zrobiłem krok do przodu i bardzo im za to dziękuję. Mogłem przenieść doświadczenie zbierane przez trzy lata w Voster ATS i przekazać je młodszym ode mnie kolarzom, a także wynieść kolejne lekcje dla siebie. Jestem przekonany, że to zaprocentuje i że przełoży się na dobre wyniki dla mnie i całej ekipy Voster ATS w nowym sezonie.

Mariusz Witecki, dyrektor sportowy Voster ATS Team:

– Szymon jest kolarzem wszechstronnym i doskonale czytającym wyścig. Kiedy przychodził do nas z sezonem 2017, dopiero uczył się „dorosłego” ścigania i pochłaniał wiedzę od starszych kolarzy. Teraz wraca jako zawodnik, na którego nie raz będziemy stawiać i który będzie się liczył w walce o końcowe wyniki, zwłaszcza w wyścigach klasycznych lub na pagórkowatych etapówkach. Szymon świetnie sprawdzi się tam, gdzie będzie liczyła się szybkość na finiszach, umiejętność jazdy na czas i predyspozycje do jazdy w pagórkowatym terenie. Bardzo się cieszę, że będziemy mieli go w składzie.

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sport

Dwa zwycięstwa młodziczek VEGI MOSiR w Przemyślu

stw24.pl2 marca 2021

Voster ATS Team rozpoczyna ściganie w Chorwacji

stw24.pl2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

stw24.pl1 marca 2021

Kacper Piechniak nowym piłkarzem Stali Stalowa Wola

stw24.pl18 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

stw24.pl12 lutego 2021

Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

stw24.pl9 lutego 2021

Piotr Witasik odchodzi ze Stali

stw24.pl15 stycznia 2021

Michał Fidziukiewicz odchodzi ze Stali

stw24.pl14 stycznia 2021

Hala pneumatyczna nad boiskiem PCPN w Stalowej Woli

stw24.pl14 stycznia 2021