sport

Szymon Rekita dołącza do Voster ATS Team

Szymon Rekita dołącza do Voster ATS Team

Zespół Voster ATS wzmacnia skład na sezon 2021 kilkoma nowymi nazwiskami. Pierwszym z nich jest Szymon Rekita.

26-letni Rekita to wyróżniający się zawodnik swojego kolarskiego pokolenia. Już po pierwszych sukcesach w kategorii juniora zdecydował się walczyć o podnoszenie poziomu sportowego w zagranicznych ekipach i trafił do włoskiego Sestese Cykle Klube. Później odbył staż w zespole Trek Factory Racing. Przez ostatnie cztery sezony (2017-2020) reprezentował barwy Leopard Pro Cycling i z tą ekipą sięgnął po swój największy sukces – zwycięstwo w Tour of Antalya. Był piąty w świetnie obsadzonym Tour du Luxembourg, wygrywał także etapy takich wyścigów jak Tour of Rhodes czy Tour du Jura. Dwukrotnie wywalczył mistrzostwo Polski młodzieżowców w indywidualnej jeździe na czas, był także mistrzem w tej specjalności wśród juniorów.

– Po ośmiu latach spędzonych za granicą bardzo się cieszę, że będę mógł być częścią polskiej drużyny w następnym sezonie – komentuje Szymon Rekita. – Od dłuższego czasu obserwowałem rozwój Voster ATS Team i jestem pewien, że odniesiemy wspólnie wiele sukcesów w Polsce, jak i za granicami naszego kraju. Wstępnego kalendarza startów pozazdrościć nam może wiele ekip z całej Europy, więc myślę, że jest to dobry kierunek. Ten sezon był dla mnie kompletnie nieudany, ale wiem gdzie popełniłem błędy i to na pewno kolejne cenne doświadczenie na przyszłość. Optymizmem napawa mnie fakt, że skład drużyny Voster ATS będzie bardzo mocny i na pewno powalczymy o najwyższe lokaty wyścigów UCI, na których starcie będziemy obecni.

Tak transfer komentuje Mariusz Witecki, dyrektor sportowy ekipy: – W moim odczuciu Szymon jest kolarzem kompletnym: profesjonalnym i pewnym tego, co robi. Nie raz wywierał na nas wrażenie swoją jazdą, choćby w mistrzostwach Europy. Będziemy na niego liczyć w klasyfikacjach generalnych. Jestem przekonany, że będzie solidnym wzmocnieniem drużyny i że wygra w naszych barwach jakiś ładny wyścig.

Oprócz Rekity na ten moment ekipa zakontraktowała jeszcze dwóch nowych zawodników, których nazwiska zostaną ogłoszone w najbliższych dniach.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sport

Dwa zwycięstwa młodziczek VEGI MOSiR w Przemyślu

stw24.pl2 marca 2021

Voster ATS Team rozpoczyna ściganie w Chorwacji

stw24.pl2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

stw24.pl1 marca 2021

Kacper Piechniak nowym piłkarzem Stali Stalowa Wola

stw24.pl18 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

stw24.pl12 lutego 2021

Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

stw24.pl9 lutego 2021

Piotr Witasik odchodzi ze Stali

stw24.pl15 stycznia 2021

Michał Fidziukiewicz odchodzi ze Stali

stw24.pl14 stycznia 2021

Hala pneumatyczna nad boiskiem PCPN w Stalowej Woli

stw24.pl14 stycznia 2021