sport

Szymon Rekita dołącza do Voster ATS Team

Szymon Rekita dołącza do Voster ATS Team

Zespół Voster ATS wzmacnia skład na sezon 2021 kilkoma nowymi nazwiskami. Pierwszym z nich jest Szymon Rekita.

26-letni Rekita to wyróżniający się zawodnik swojego kolarskiego pokolenia. Już po pierwszych sukcesach w kategorii juniora zdecydował się walczyć o podnoszenie poziomu sportowego w zagranicznych ekipach i trafił do włoskiego Sestese Cykle Klube. Później odbył staż w zespole Trek Factory Racing. Przez ostatnie cztery sezony (2017-2020) reprezentował barwy Leopard Pro Cycling i z tą ekipą sięgnął po swój największy sukces – zwycięstwo w Tour of Antalya. Był piąty w świetnie obsadzonym Tour du Luxembourg, wygrywał także etapy takich wyścigów jak Tour of Rhodes czy Tour du Jura. Dwukrotnie wywalczył mistrzostwo Polski młodzieżowców w indywidualnej jeździe na czas, był także mistrzem w tej specjalności wśród juniorów.

– Po ośmiu latach spędzonych za granicą bardzo się cieszę, że będę mógł być częścią polskiej drużyny w następnym sezonie – komentuje Szymon Rekita. – Od dłuższego czasu obserwowałem rozwój Voster ATS Team i jestem pewien, że odniesiemy wspólnie wiele sukcesów w Polsce, jak i za granicami naszego kraju. Wstępnego kalendarza startów pozazdrościć nam może wiele ekip z całej Europy, więc myślę, że jest to dobry kierunek. Ten sezon był dla mnie kompletnie nieudany, ale wiem gdzie popełniłem błędy i to na pewno kolejne cenne doświadczenie na przyszłość. Optymizmem napawa mnie fakt, że skład drużyny Voster ATS będzie bardzo mocny i na pewno powalczymy o najwyższe lokaty wyścigów UCI, na których starcie będziemy obecni.

Tak transfer komentuje Mariusz Witecki, dyrektor sportowy ekipy: – W moim odczuciu Szymon jest kolarzem kompletnym: profesjonalnym i pewnym tego, co robi. Nie raz wywierał na nas wrażenie swoją jazdą, choćby w mistrzostwach Europy. Będziemy na niego liczyć w klasyfikacjach generalnych. Jestem przekonany, że będzie solidnym wzmocnieniem drużyny i że wygra w naszych barwach jakiś ładny wyścig.

Oprócz Rekity na ten moment ekipa zakontraktowała jeszcze dwóch nowych zawodników, których nazwiska zostaną ogłoszone w najbliższych dniach.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sport

Młodziczki Vegi MOSiR wywalczyły awans do rundy finałowej

stw24.pl3 grudnia 2020

Przebudowa stadionu sportowego w Zaklikowie

stw24.pl17 listopada 2020

Maciej Paterski zawodnikiem Voster ATS Team

stw24.pl16 listopada 2020

Szymon Krawczyk zasili Voster ATS Team

stw24.pl9 listopada 2020

Prezes, Dyzma czy sługus partyjny?

stw24.pl6 listopada 2020

„Mamo, tato ćwicz ze mną” w PSP w Skowierzynie

stw24.pl27 października 2020

Voster ATS Team podsumowuje sezon 2020

stw24.pl13 października 2020

Nowy klub Xtreme Fitness w VIVO! Stalowa Wola

stw24.pl30 września 2020

Piękny gest Lewandowskiego.

stw24.pl25 września 2020