W Stalowej Woli

Ta droga ułatwi dostęp do strefy ekonomicznej

Ta droga ułatwi dostęp do strefy ekonomicznej

W 2017 roku ruszy budowa łącznika, dzięki któremu będzie można bezkolizyjnie dojechać z drogi krajowej do strefy ekonomicznej w Stalowej Woli, a także do dworca PKP. Dziś umowę na dofinansowanie tej inwestycji, która opiewa na kwotę 21 mln złotych podpisali prezydent Lucjusz Nadbereżny i Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

– To wyjątkowa i historyczna chwila dla Stalowej Woli. Podpisanie umowy na dofinansowanie projektu, który dokona prawdziwej rewolucji komunikacyjnej na terenie miasta. Jest to projekt, który rozwiązuje nie tylko bieżące problemy dotyczące funkcjonowania strefy ekonomicznej i gospodarczej, ale też wybiega w przyszłość, jeśli chodzi o połączenie do planowanej obwodnicy Stalowej Woli i Niska, a potem do S19 – mówił Lucjusz Nadbereżny.

Władysław Ortyl podkreślał, że zawsze warto się spotykać w momencie, kiedy podpisuje się umowy i zobowiązania dla spraw ważnych i istotnych, które nie były rozwiązywane od dziesięcioleci, a na które czekają zarówno mieszkańcy jak i przedsiębiorcy. – Zawsze w takim kontekście oceniamy projekty. Środków na drogi lokalne, poza drogami wojewódzkimi jest w naszym regionalnym programie operacyjnym nie tak wiele. Jest to jedna ze słabości tej perspektywy finansowej. W związku z tym, tym bardziej starannie trzeba decydować się na te rozwiązania techniczne i na te projekty, które naprawdę rozwiązują problemy, promują rozwój, zwiększają bezpieczeństwo oraz są istotne z punktu widzenia najważniejszych obszarów i miejsc, które wpływają na rozwój gospodarki naszego województwa – mówił. Zaznaczał, że bardzo dużą wagę przykłada do komunikacji kolejowej, a ten projekt taki element z sobą niesie.

Realizacja tego projektu, którego całkowita wartość wynosi 30 mln zł, rozpoczęła się już w tym roku, od budowy turbo ronda przy dworcu kolejowym u zbiegu ul. Solidarności, ul. Mickiewicza i ul. Ofiar Katynia, oraz wzmocnieniu ul. Solidarności. W dalszej kolejności będzie budowany łącznik do drogi krajowej. Inwestycja ta opiewa na kwotę 21 mln zł, połowę tej sumy stanowi dofinansowanie z województwa. Ma ona na celu stworzenie bezkolizyjnego dojazdu do dworca PKP zlokalizowanego w sieci TEN-T poprzez przebudowę ul. Solidarności oraz budowę łącznika drogowego w ciągu ul. Solidarności, od ul. Grabskiego do ul. Energetyków. Zostaną zbudowane 2 ronda i 2 wiadukty drogowy i kolejowy. Powstanie ciąg drogowy biegnący od drogi krajowej nr 77 do dworca kolejowego z bezkolizyjnym przejazdem pod torami. Nowa droga będzie łączyć się z ul. Energetyków w okolicy miejsca, gdzie biegną rury PEC. Tu powstanie rondo, które już będzie realizowane w ramach innego projektu.
Prace rozpoczną się w przyszłym roku, a całość projektu będzie realizowana do października 2018 r.

Joanna Piechuta

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021