Ta zawodniczka doskonale myśli na korcie

Dwa medale – złoty i srebrny wywalczyła Oliwia Sybicka podczas Head Kids Cup, który odbył się w Krakowie. Zawodniczka Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli na każdym turnieju prezentuje doskonałą formę, co widać w wynikach.

Siedmioletnia Oliwia zagrała w dwóch kategoriach: czerwonej i pomarańczowej. W kategorii czerwonej mieszanej do rywalizacji zgłosiło się 10 zawodników. Oliwia  wyszła z grupy z pierwszego miejsca po wysoko wygranych meczach z Martyną Dąbrowską: 10-0 oraz Gabrielą Widerską: 10-3. W półfinale pokonała Hannę Kołak: 10-5, a w finale uległa Zofii Bednarz: 7-10 i zdobyła srebro.

Po godzinnej przerwie rozpoczął się turniej w kategorii pomarańczowej (rocznik 2007) dziewcząt. Zostały rozlosowane dwie czteroosobowe grupy. Oliwia rozstawiona w grupie A rozegrała trzy spotkania. Gra toczyła się do czterech wygranych gemów na dużych polach (3/4 długości boiska do gry pojedynczej).  W pierwszym meczu stalowowolska pokonała Julię Nogieć: 4-1, w drugim po bardzo zaciętym pojedynku zwyciężyła: 4-3 (w tie-breaku 7-4) Roksanę Kapuścińską. Natomiast ostatni mecz w grupie wygrała z Natalią Mrozek: 4-0. Oliwia wyszła z pierwszego miejsca w grupie i trafiła w półfinale na doświadczoną i wymagającą przeciwniczkę Zofię Bednarz, którą pokonała: 4-3 (w tie-breaku 11-9). Był to wyjątkowo długi i bardzo ciekawy mecz, rozegrany w upale,  przeplatany brawami kibiców po zaskakujących akcjach. Obydwie zawodniczki miały piłki meczowe, ale dopiero po trzeciej Oliwia zakończyła tie-breack: 11-9. Po tym wyczerpującym pojedynku obydwie płakały – Oliwia ze szczęścia i z bólu, a Zosia z przegranej.

Po 20 minutowej przerwie Oliwia zagrała finał z Roksaną Kapuścińską, ale tym razem wiedziała, że nie może dopuścić do długich wymian. Dlatego, że jako najmłodsza i najmniejsza nie wytrzyma tego fizycznie, zatem sprawnie i szybko pokonała rywalkę wynikiem: 4-1 i zdobyła I miejsce.
Oliwia wyróżniała się wśród innych zawodników, pokazała, że potrafi myśleć na korcie, a w trudnych sytuacjach zapanować nad emocjami. To był wyjątkowy i magiczny turniej, szczególnie ukazujący wysokie umiejętności techniczne, trafne decyzje i charakter do walki siedmioletniej tenisistki.

MKT/Joanna Piechuta

Na zdjęciu: Oliwia Sybicka w środku

Meta Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków w Stalowej Woli

stw24.pl22 czerwca 2021

Maciej Paterski mistrzem Polski w kolarstwie szosowym

stw24.pl21 czerwca 2021

„Turniej Czwórmiasta – Czwórbój Sportowy”

Rozpoczęła się przebudowa istniejącego stadionu sportowego Klubu Sanna Zaklików

stw24.pl15 czerwca 2021

32 Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków Pabianice – Stalowa Wola