W powiecie

Tajemnicza choroba proboszcza z Lipy?

Tajemnicza choroba proboszcza z Lipy?

Ksiądz proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Lipie, który jest katechetą w Zespole Szkół w Lipie w gminie Zaklików od ubiegłego tygodnia nie prowadzi już lekcji religii w szkole. Ponadto nie ma go też od kilku dni w parafii. Tyle wiadomo na pewno. Sprawa jest bardzo tajemnicza. Niewykluczone, że może chodzić o obcowanie z nieletnimi chłopcami.

Z nieoficjalnych informacji, które słyszymy od mieszkańców można się dowiedzieć, że rzekomo jeden uczniów miał poskarżyć się wikaremu, że ksiądz proboszcz „niewłaściwie go dotykał”.
Część mieszkańców jest zszokowana tymi informacjami, nie dowierzają, że ksiądz mógłby dopuścić się takich czynów. Twierdzą, że sprawa może mieć drugie dno.

Podobno księdza miała zatrzymać policja. Prawdopodobnie miało się to zdarzyć w drodze do, lub ze szkoły. Zapytaliśmy o to w Komendzie Powiatowej Policji w Stalowej Woli. Usłyszeliśmy, że takiej interwencji policja w Lipie nie prowadziła.
O sprawę tę zapytaliśmy również w Prokuraturze Rejonowej w Stalowej Woli. Prokurator rejonowy Adam Cierpiatka oświadczył, że nic o tej sprawie nie wie.

Z informacji jakie uzyskaliśmy od dyrektor Zespołu Szkół w Lipie Iwony Stryjeckiej – Pezdy wynika, że ksiądz przebywa na zwolnieniu lekarskim. Jak za każdego nieobecnego nauczyciela jest prowadzone  zastępstwo. Zapytaliśmy również o to, czy księdzu został cofnięty dekret o nauczaniu.
Dyrektor odpowiedziała, że jeśli pytamy o coś, co jest w gestii kurii, to właśnie tam powinniśmy zadać to pytanie. Zapytaliśmy zatem po raz kolejny, czy do szkoły wpłynęła jakakolwiek informacja o cofnięciu dekretu. – Nie chciałabym się wypowiadać na ten temat. Sprawa jest bardzo delikatna i na pewno rozgłos nie pomaga w tej sprawie żadnej ze stron – odpowiedziała  Iwona Stryjecka – Pezda.

Próbowaliśmy kilkakrotnie skontaktować się telefonicznie się z rzecznikiem Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu. Nie udało nam się. Również telefon na plebanii w Lipie nie odpowiadał.

Dorota Zakrzewska

13 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Projekt „Tradycja jak źródło” w Domu Kultury w Pysznicy

stw24.pl22 października 2021

Społecznicy upiększyli centrum Rzeczycy Długiej

stw24.pl21 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Złote Gody w Gminie Pysznica

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

stw24.pl18 października 2021
morsy fb

Otwarcie sezonu morsowego w Zaklikowie

stw24.pl18 października 2021