W Stalowej Woli

Taniec, teatr, a może fotografia?

Taniec, teatr, a może fotografia?

Rozwijają swoje talenty, realizują pasje, aktywnie spędzają czas, a także uczestniczą w tworzeniu dziedzictwa kulturowego Stalowej Woli. Mowa o tych, którzy są członkami zespołów Miejskiego Domu Kultury.  A jest to całkiem spora grupa osób, bo około 1600. Można do nich dołączyć. Obecnie trwa nabór, a oferta zajęć jest bardzo szeroka.

Jak zaznacza Marek Gruchota, dyrektor MDK, celem placówki jest przede wszystkim dbanie o lokalną tradycję. Część zespołów jak np. ZPiT Lasowiacy, Amatorski Teatr Dramatyczny im. Józefa Żmudy, Orkiestra Dęta istnieją od kilkudziesięciu lat, niektóre są nawet starsze od MDK. Chociażby teatr w przyszłym roku będzie obchodził 70 lat istnienia.

Dyrektor zauważa, że zespoły zdobywają nagrody na prestiżowych wydarzeniach kulturalnych, a także koncertują w kraju i za granicą, ponadto uświetniają wiele imprez miejskich.
Placówka jest otwarta na ludzi, którzy mają swoje pasje, umiejętności i chcą je przekazywać innym, dlatego też mile widzi te osoby,  które mają pomysł na prowadzenie zajęć. Dzięki takim osobom od września będą nowe zajęcia. Kamil Żurawski poprowadzi grupę breakdance, a Sylwia Świątek Studio Baletowe z Teatrem Tańca.

Marek Gruchota zaprasza też wszystkich, którzy mają pomysły na prowadzenie zajęć, są specjalistami w danej dziedzinie, chcą się dzielić umiejętnościami, przekazywać swoją wiedzę innym. Bo o ile w ciągu tygodnia wszystkie sale są zajęte, to w weekendy dom kultury ma wolne pomieszczenia, które mogą być wykorzystywane przez mieszkańców.
Nowym zespołem, który wchodzi do MDK jest Nadsańska Orkiestra Kameralna i Grupa Wokalna Pałacyk Michla pod kierownictwem Edwarda Horoszki. Muzyków można było już dwa razy usłyszeć w Stalowej Woli podczas uroczystości patriotycznych 1 i 15 sierpnia. Co prawda naboru do tej grupy nie ma, ale zainteresowani, którzy grają na różnych instrumentach mogą pytać o możliwość dołączenia do zespołu.

Po wakacjach placówka rozpocznie 64. sezon artystyczny. Oferuje szeroki wachlarz zajęć – taneczne, teatralne, chóralne, fotograficzne, plastyczne, jest także propozycja dla seniorów, którzy chcę być studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zapisy są prowadzone w sekretariacie MDK.
Joanna Piechuta 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oliwia Sybicka na Zgrupowaniu szkoleniowym PZT w Żywcu

stw24.pl10 czerwca 2021

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Bezpłatne badania na Placu Piłsudskiego

stw24.pl9 czerwca 2021

Hospitalizacje z potwierdzonym COVID-19 tylko w szpitalach zakaźnych

stw24.pl9 czerwca 2021

Diler może zarejestrować samochód za klienta

stw24.pl9 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

stw24.pl7 czerwca 2021