Tenisiści walczyli o punkty do rankingu

Dwa turnieje zostały rozegrane w ostatni weekend na hali Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli. Zagrali dorośli oraz najmłodsi tenisiści.

20 zawodników wzięło udział w ostatnim przed Mastersem, singlowym turnieju z cyklu Grand Prix Stalowej Woli Amatorów, który odbył się 13 i 14 lutego. Walczyli o punkty do rankingu i ewentualne zakwalifikowanie się do rozgrywek kończących sezon halowy.

Dariusz Kiełb
Bardzo dobrą formę zaprezentował Dariusz Kiełb. Wygrał on cały turniej tracąc zaledwie 6 gemów. W decydującym pojedynku zwyciężył z Grzegorzem Breśką, który oddał mecz walkowerem. W meczach półfinałowych zwycięzca turnieju wygrał z Piotrem Gładyszem: 6-0, 6-1, a drugi finalista pokonał po niezwykle wyrównanym, trwającym ponad 2 godziny spotkaniu lidera klasyfikacji – Artema Takmadża: 6-4, 1-6, 15-13.
Turniej Masters zostanie rozegrany w stalowowolskiej hali 2 i  kwietnia.
W minioną niedzielę został też rozegrany IV turniej z cyklu „Tenis 10” w sezonie halowym 2015/2016.
Najlepszym zawodnikiem w kategorii starszej został Michał Tarapacki. Zwyciężył on wszystkie swoje pojedynki (10-7, 10-0, 10-7, 10-6, 10-3). Drugie miejsce zdobył Olek Zbyrasz, a na najniższym stopniu podium uplasował się Remigiusz Denda.
Natomiast kategorię młodszą zwyciężył Dawid Kiełb, wygrywając w meczu finałowym z Maciejem Gancarczykiem: 10-7. Trzecie miejsce zajął Karol Krawczyk, który pokonał Zuzannę Iskrę: 11-9.