sport

Tenisistka wygrywa nie tylko z dziewczętami, ale też z chłopcami

Tenisistka wygrywa nie tylko z dziewczętami, ale też z chłopcami

Pod koniec lutego 24 lutego Oliwia Sybicka, zawodniczka Miejskiego Klubu Tenisowego   zagrała w bardzo dobrym turnieju w Czechach OC BREDA & WEINSTEIN TOUR II w Opavie w Czechach.

W turnieju wystartowało 20 zawodników z Czech, Słowacji i Polski z rocznika 2009 i młodsi. Dziewczęta rywalizowały z chłopcami, ale klasyfikacja była prowadzona oddzielnie. Był to drugi tour w sezonie zimowym w Czechach. Kategorię zieloną w Czechach gra się wśród dzieci 9 letnich, ale mecze są jednosetowe do czterech gemów. Utworzono 4 grupy 5 osobowe. Do ćwierćfinału mogli dostać się tylko zawodnicy, którzy zdobyli 1. i 2. miejsce w grupach. Oliwia dolosowana do grupy D miała w swojej grupie lidera rankingu. Wiedząc o  tym, musiała walczyć w każdym meczu o pozostanie w dalszej grze.

Mecze rozpoczynały się od stanu 2/2, zagrała 4 mecze w grupie wygrywając z: Kalavską Karin 6-2, Seduchovą Ninją 6-2, Borowik Julią 6-2, przegrała z liderem Petrasko Matusem Słowakiem 6/7 (8). W tym meczu Oliwia wygrywała 5/2 i miała piłkę meczową, ale Matus ostatecznie zakończył mecz zwycięstwem i tym samym Oliwia wyszła z drugiego miejsca w grupie do głównej rozgrywki z 8 najlepszymi graczami.

W ćwierćfinale zmierzyła się z Martinem Slovacekiem i wygrała 6-2. W półfinale wygrała z Filipem Tichym 6-2, a w finałowym meczu Oliwia ponownie uległa zawodnikowi ze Słowacji, z którym zagrała w grupie tym razem wynikiem 4-6.

Ostatecznie Oliwia zajęła pierwsze miejsce wśród dziewcząt i drugie ogólnie. W tym dniu rozegrała 7 bardzo wymagających spotkań. Był to dla tej młodziutkiej, niezwykle utalentowanej i pracowitej  zawodniczki kolejny duży turniej trwający od godzin porannych do wieczora z profesjonalną organizacją i wysokim poziomem graczy.

MKT Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

Stanisław Łańcucki – pasjonat biegania

stw24.pl19 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

stw24.pl7 października 2021

Lekcja WF-u z Mistrzem Olimpijskim Dawidem Tomalą

stw24.pl6 października 2021

IV Leśny Charytatywny Festiwal Sportu z udziałem Mistrza Olimpijskiego

stw24.pl5 października 2021

Voster ATS Team na CRO Race

stw24.pl27 września 2021

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Siatkarki VEGI MOSIR wygrały Ogólnopolski Turniej w Kraśniku

stw24.pl20 września 2021

Paterski siódmy w PWZ Zuidenveld Tour

stw24.pl20 września 2021