W Stalowej Woli

Testy na koronawirusa w szpitalu w nowym punkcie

Testy na koronawirusa w szpitalu w nowym punkcie

SPZZOZ Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli uruchomił nowy punkt pobrań dla osób wykonujących testy antygenowe na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Wymazy pobierane są teraz w kontenerze stojącym przed wejściem do Przychodni Specjalistycznej przy ul. Staszica.

Pracownia analityczna w stalowowolskim szpitalu wykonuje szybkie testy antygenowe na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, pobierając od pacjentów wymazy z nosa. Czas oczekiwania na wynik wynosi zaledwie 15 minut. Do tej pory materiał pobierano w szpitalnym Laboratorium, ale aby jeszcze usprawnić ten proces, a także uchronić zgłaszających się tu pacjentów na inne badania, od ewentualnego kontaktu z osobami zarażonymi COVID-19, utworzono nowy punkt pobrań dla osób wykonujących testy antygenowe na obecność koronawirusa.

– Od środy, 24 marca, wymazy od pacjentów zgłaszających się na szybkie testy antygenowe, będą pobierane w białym, ogrzewanym kontenerze, znajdującym się przed wejściem do naszej szpitalnej Poradni Specjalistycznej. Dzięki temu będzie szybciej i bezpieczniej – mówi Grzegorz Czajka, dyrektor SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Wymazy w nowym punkcie pobrań będą pobierane od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:00 – 13:30. Wykonanie tu testu antygenowego na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 kosztuje – wraz z pobraniem, 120 zł (płatność tylko gotówką). W razie potrzeby, pacjent może otrzymać gratis ewentualne tłumaczenie na język angielski lub niemiecki. Wynik badania wraz z paragonem, pacjent dostaje po kilkunastu minutach do ręki.

Warto wspomnieć, że w szpitalnym Laboratorium można również wykonać badania w kierunku przeciwciał przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2, które pozwalają stwierdzić, czy pacjent miał już kontakt z patogenem. Pracownia Mikrobiologiczna Laboratorium wykonuje  przeciwciała IgM i IgG (świeże i stare) na aparacie Vidas firmy Biomerieux, będącej jedną z wiodących na świecie, w dziedzinie mikrobiologii. Przeciwciała oznaczane są w surowicy krwi żylnej (podczas badania pobierane jest ok. 3 ml krwi). Koszt badania na obecność przeciwciał to 75 zł.

Aby wykonać w szpitalnym Laboratorium testy antygenowe na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, bądź badanie w kierunku przeciwciał, nie trzeba nawet wcześniej się umawiać. Jednak jeśli ktoś miałby jakieś pytania i chciałby wcześniej skontaktować się telefonicznie w tej sprawie, może dzwonić do Pracowni Analitycznej – tel. 15 843 32 22.

 

 

 

Źródło Powiat Stalowowolski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021

Od 27 marca zmiany w obostrzeniach – zamknięte przedszkola i salony fryzjerskie…

stw24.pl25 marca 2021

Najwyżsi rangą Dowódcy Polskiej Armii z wizytą w HSW

stw24.pl24 marca 2021

NSP 2021- obowiązkowy, odmowa grozi karą grzywny

stw24.pl22 marca 2021