W Stalowej Woli

Tężnia solankowa będzie w Ogródku Jordanowskim

Tężnia solankowa będzie w Ogródku Jordanowskim

Terenowa siłownia, deptak z elementami wodnymi, place zabaw, a także tężnia solankowa. To niektóre z elementów zagospodarowania Ogródka Jordanowskiego w Stalowej Woli. Jest szansa, że ten atrakcyjny zielony teren w centrum miasta zyska nowy, estetyczny wygląda i będzie miejscem wypoczynku dla mieszkańców.

Miasto zleciło wykonanie prac projektowych dotyczące infrastruktury zabawowej i zieleni. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta prezydent Lucjusz Nadbereżny przedstawił założenia projektu i koncepcji zagospodarowania tego miejsca. Jak wyjaśniał, projekt zakłada podzielenie parku na dwie części. Pierwsza będzie znajdować się bliżej ul. Ofiar Katynia, to strefa aktywna, zabawy, edukacji, sportu dla dzieci i młodzieży. W tej części są planowane place zabaw, siłownie terenowe, ścieżki zdrowia i edukacyjne. – W ten sposób chcemy nawiązywać do tradycji idei parku Jordana. Druga część ma być bardziej spokojna, przeznaczona do wypoczynku z elementami zdrowotnymi. Zaproponowaliśmy, aby znalazła się również tam tężnia, która będzie stwarzać zdrowe, solankowe powietrze. Chcemy, aby w tym miejscu można było zdrowo odpoczywać w krajobrazie kwiatów i zieleni – mówił prezydent.

Wyjaśniał, że zaplanowany został nowy układ komunikacyjny, a te dwa obszary ma połączyć deptak, który będzie miał elementy wody. W planach jest też górka saneczkowa, która niegdyś tu była. Ponadto zgodnie z wnioskami Miejskiej Rady Seniorów został wydzielony również sektor do zagospodarowania przez środowiska senioralne.

Obecnie to jest zarys koncepcji, miasto będzie szukać środków na sfinansowanie rewitalizacji tego miejsca. Prezydent zaznaczał, że otwierają się całkowicie nowe możliwości dofinansowania tego typu przedsięwzięć dla takich miast jak Stalowa Wola.

W parku zostały już zrobione pierwsze prace przygotowawcze, zieleń została poddana inwentaryzacji. Okazało się, że część drzew jest zdegradowana i musi być zastąpiona nowymi nasadzeniami.

Joanna Piechuta

stalowa wola_plansza 500 z góry

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021