W Stalowej Woli

To był dobry rok dla Stalowej Woli

To był dobry rok dla Stalowej Woli

Nowy układ komunikacyjny, żłobek, dobra współpraca z instytucjami i rządem, pozyskiwanie dofinansowań na inwestycje – to tylko część powodów, z których Stalowa Wola może być dumna.

Prezydent Stalowej Woli na specjalnie zwołanej konferencji prasowej podsumował 2016 rok i przedstawił plany na przyszły.

-To drugi rok mojej kadencji, to czas dobrej współpracy z radą miejską. Podsumowując wszystkie inwestycje, mogę z satysfakcją powiedzieć, że to był bardzo dobry rok dla Stalowej Woli – mówił Lucjusz Nadbereżny.

Zrealizowano ważne inwestycje takie jaki nowy układ komunikacyjny, czyli nowe rondo na skrzyżowaniu ul. Solidarności, Ofiar Katynia i Mickiewicza w Stalowej Woli, nowy żłobek z oddziałem integracyjnym, obiekty oświatowe i sportowe, a także wiele parkingów, na które mieszkańcy czekali od lat.

-Rok 2016 to czas ciężkiej, ale skutecznej pracy przygotowywania projektów, które otrzymały dofinansowanie, a także przygotowywania ich do realizacji, czego wynikiem jest uchwalony budżet miasta na 2017 rok – dodał prezydent Stalowej Woli.

Zdaniem prezydenta rok 2017 będzie czasem rozwoju gospodarczego Stalowej Woli, poszerzenia strefy ekonomicznej oraz wyjścia młodym przedsiębiorcom naprzeciw.

-Z punktu widzenia naszej działalności i samorządu miasta będzie to rok gospodarki i ważnych projektów gospodarczych i biznesowych. Mam nadzieję, że z początkiem stycznia potwierdzi się decyzja o rozgrodzeniu Huty Stalowa Wola. Chcemy przejąć historyczny budynek Dyrekcji Naczelnej Huty. Chciałbym aby na nowo ten budynek odzyskał życie gospodarcze, dał możliwość rozwoju dla młodych ludzi z pomysłami. Będzie to wymagało wielu inwestycji i nakładów. I również nakładów po stronie tradycyjnej, zamkniętej części Huty Stalowa Wola. Cały przyszły rok będą prowadzone prace, które finalnie wpłyną na ułatwienie prowadzania działalności gospodarczej na tym terenie – mówił włodarz miasta.

Dodał, że rok 2017 to również 80-lecie od powstania i powołania Centralnego Okręgu Przemysłowego, co wiąże się z szeregiem ważnych uroczystości jubileuszowych, które odbędą się w Stalowej Woli.

Małgorzata Petecka

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021