W Stalowej Woli

To był dobry rok dla Stalowej Woli

To był dobry rok dla Stalowej Woli

Nowy układ komunikacyjny, żłobek, dobra współpraca z instytucjami i rządem, pozyskiwanie dofinansowań na inwestycje – to tylko część powodów, z których Stalowa Wola może być dumna.

Prezydent Stalowej Woli na specjalnie zwołanej konferencji prasowej podsumował 2016 rok i przedstawił plany na przyszły.

-To drugi rok mojej kadencji, to czas dobrej współpracy z radą miejską. Podsumowując wszystkie inwestycje, mogę z satysfakcją powiedzieć, że to był bardzo dobry rok dla Stalowej Woli – mówił Lucjusz Nadbereżny.

Zrealizowano ważne inwestycje takie jaki nowy układ komunikacyjny, czyli nowe rondo na skrzyżowaniu ul. Solidarności, Ofiar Katynia i Mickiewicza w Stalowej Woli, nowy żłobek z oddziałem integracyjnym, obiekty oświatowe i sportowe, a także wiele parkingów, na które mieszkańcy czekali od lat.

-Rok 2016 to czas ciężkiej, ale skutecznej pracy przygotowywania projektów, które otrzymały dofinansowanie, a także przygotowywania ich do realizacji, czego wynikiem jest uchwalony budżet miasta na 2017 rok – dodał prezydent Stalowej Woli.

Zdaniem prezydenta rok 2017 będzie czasem rozwoju gospodarczego Stalowej Woli, poszerzenia strefy ekonomicznej oraz wyjścia młodym przedsiębiorcom naprzeciw.

-Z punktu widzenia naszej działalności i samorządu miasta będzie to rok gospodarki i ważnych projektów gospodarczych i biznesowych. Mam nadzieję, że z początkiem stycznia potwierdzi się decyzja o rozgrodzeniu Huty Stalowa Wola. Chcemy przejąć historyczny budynek Dyrekcji Naczelnej Huty. Chciałbym aby na nowo ten budynek odzyskał życie gospodarcze, dał możliwość rozwoju dla młodych ludzi z pomysłami. Będzie to wymagało wielu inwestycji i nakładów. I również nakładów po stronie tradycyjnej, zamkniętej części Huty Stalowa Wola. Cały przyszły rok będą prowadzone prace, które finalnie wpłyną na ułatwienie prowadzania działalności gospodarczej na tym terenie – mówił włodarz miasta.

Dodał, że rok 2017 to również 80-lecie od powstania i powołania Centralnego Okręgu Przemysłowego, co wiąże się z szeregiem ważnych uroczystości jubileuszowych, które odbędą się w Stalowej Woli.

Małgorzata Petecka

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021
woda-kran

Czasowe przerwy dostawy wody dla Rozwadowa

stw24.pl14 września 2021

Główne wejście do Urzędu Miasta zamknięte z powodu remontu schodów

stw24.pl10 września 2021

Narodowe Czytanie po raz 10

stw24.pl8 września 2021

Fotel dla Stalowowolskiej okulistyki

stw24.pl8 września 2021

Grzybiarze – Policja apeluje o rozwagę!

stw24.pl7 września 2021

Ruszył Kiermasz Taniej Książki

stw24.pl7 września 2021

Norwegowie z wizytą w Stalowej Woli

stw24.pl7 września 2021