W Stalowej Woli

To jeszcze chodnik, czy już wspomnienie po nim?

To jeszcze chodnik, czy już wspomnienie po nim?

Dziury, nierówności, rozlatujące się płyty chodnikowe, a opadach deszczu ogromne kałuże. Tak wygląda chodnik wzdłuż części ul. Okulickiego w Stalowej Woli. Choć trzeba też przyznać, że  część odcinków tego chodnika została zmodernizowana. Czy mieszkańcy doczekają się i na pozostałych równej nawierzchni.

Konkretnie chodzi o odcinek, który jest po stronie torów, kilkadziesiąt metrów od rodna przy stacji paliw do zakrętu przy ul. Czwartaków. Okazuje się,  że sprawa remontu nie jest taka prosta. To dlatego, że władze planują połączenie tunelem pod torami ul. Okulickiego z ul. Przemysłową. I w tym wypadku byłaby duża ingerencja w przyległy teren.
Część chodników wzdłuż odcinka od ronda przy stacji paliw do skrzyżowania z Al. Jana Pawła II, głównie po stronie bloków została zmodernizowana. Powstała m.in. asfaltowa ścieżka rowerowa i nowy chodnik.  Pozostał jeszcze odcinek, który nie jest zrobiony z tego względu, że na osiedlu budowane są bloki i przez chodnik jeździ ciężki sprzęt. Dlatego też inwestycja w tym miejscu na razie mijałaby się z celem.

–  W tej chwili wstrzymujemy tam wszelkie prace z tego względu, że przymierzamy się do pozyskania środków zewnętrznych, aby skomunikować ul. Okulickiego z ul. Przemysłową. Pod względem komunikacyjnym jest to bardzo uzasadnione zadanie. Koszt wykonania takiego tunelu to około 30 mln zł. Możemy to zrealizować tylko i wyłącznie za pomocą środków zewnętrznych. Oczekujemy na programy, których obecnie nie ma. W tym roku na pewno chodnik nie będzie tam modernizowany – wyjaśnia Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli. Dodaje, że konieczna też będzie zmiana układu tej ulicy. To ze względu na to, że przedsiębiorcy proszą o wykonanie większej zatoki parkingowej, gdyż szczególnie w soboty jest problem z zaparkowaniem aut. Oczywiście, jeśli chodzi o odcinek ul. Okulickiego od ronda do ul. Popiełuszki, to tam nie będą wprowadzane żadne zmiany.
Joanna Piechuta
IMG_5465 IMG_5463

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Stalowej Woli

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021