W Stalowej Woli

To jeszcze chodnik, czy już wspomnienie po nim?

To jeszcze chodnik, czy już wspomnienie po nim?

Dziury, nierówności, rozlatujące się płyty chodnikowe, a opadach deszczu ogromne kałuże. Tak wygląda chodnik wzdłuż części ul. Okulickiego w Stalowej Woli. Choć trzeba też przyznać, że  część odcinków tego chodnika została zmodernizowana. Czy mieszkańcy doczekają się i na pozostałych równej nawierzchni.

Konkretnie chodzi o odcinek, który jest po stronie torów, kilkadziesiąt metrów od rodna przy stacji paliw do zakrętu przy ul. Czwartaków. Okazuje się,  że sprawa remontu nie jest taka prosta. To dlatego, że władze planują połączenie tunelem pod torami ul. Okulickiego z ul. Przemysłową. I w tym wypadku byłaby duża ingerencja w przyległy teren.
Część chodników wzdłuż odcinka od ronda przy stacji paliw do skrzyżowania z Al. Jana Pawła II, głównie po stronie bloków została zmodernizowana. Powstała m.in. asfaltowa ścieżka rowerowa i nowy chodnik.  Pozostał jeszcze odcinek, który nie jest zrobiony z tego względu, że na osiedlu budowane są bloki i przez chodnik jeździ ciężki sprzęt. Dlatego też inwestycja w tym miejscu na razie mijałaby się z celem.

–  W tej chwili wstrzymujemy tam wszelkie prace z tego względu, że przymierzamy się do pozyskania środków zewnętrznych, aby skomunikować ul. Okulickiego z ul. Przemysłową. Pod względem komunikacyjnym jest to bardzo uzasadnione zadanie. Koszt wykonania takiego tunelu to około 30 mln zł. Możemy to zrealizować tylko i wyłącznie za pomocą środków zewnętrznych. Oczekujemy na programy, których obecnie nie ma. W tym roku na pewno chodnik nie będzie tam modernizowany – wyjaśnia Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli. Dodaje, że konieczna też będzie zmiana układu tej ulicy. To ze względu na to, że przedsiębiorcy proszą o wykonanie większej zatoki parkingowej, gdyż szczególnie w soboty jest problem z zaparkowaniem aut. Oczywiście, jeśli chodzi o odcinek ul. Okulickiego od ronda do ul. Popiełuszki, to tam nie będą wprowadzane żadne zmiany.
Joanna Piechuta
IMG_5465 IMG_5463

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Policja poszukuje wszystkich świadków tragicznego wypadku w Jamnicy

stw24.pl3 sierpnia 2021

Narodowe czytanie w MBP – zgłoszenia do 16 sierpnia

stw24.pl3 sierpnia 2021

Symbolicznym rajdem pamięci uczcili Powstańców Warszawskich

stw24.pl3 sierpnia 2021

Starosta przedstawił kadrze nową p.o. dyrektora szpitala

stw24.pl2 sierpnia 2021

Z Lubina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

stw24.pl2 sierpnia 2021

Komendant straży pożarnej Robert Lebioda przeszedł na emeryturę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Dzięki uczciwemu znalazcy, młody mieszkaniec odzyskał swoją zgubę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Letnia scena w Muzeum

stw24.pl2 sierpnia 2021

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021