W Stalowej Woli

To już ostatni dzień głosowania na „Świetlną Stolicę Polski”

To już ostatni dzień głosowania na „Świetlną Stolicę Polski”

To już ostatni dzień na pomaganie przez głosowanie. Dobroczynne nagrody warte 50 tys. zł mogą trafić do Stalowej Woli!

Trwa finał VIII edycji plebiscytu miast „Świeć się z Energą”, w którym 16 najładniej oświetlonych miejscowości rywalizuje o dobroczynne nagrody od Grupy Energa. Podkarpacie reprezentuje Stalowa Wola – to, czy miasto zdobędzie energooszczędny sprzęt AGD o wartości 50 tys. zł i tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” zależy od głosowania. Wśród rywali są m. in. Legnica, Częstochowa czy Zamość. Głosować można tylko do wtorku 31 stycznia na SwiecSie.pl i wysyłając SMS-y.

Organizowana przez Grupę Energa akcja „Świeć się z Energą” już od 8 lat angażuje mieszkańców miast i miasteczek całej Polski w dobroczynne głosowanie, dzięki któremu pomagają zdobyć nagrody dla lokalnych instytucji społecznych. W tym roku do akcji przyłączyło się ponad 100 miejscowości z całej Polski. Wśród 16 finalistów znajduje się Stalowa Wola, która walczy o dobroczynną nagrodę główną – energooszczędny sprzęt AGD o łącznej wartości aż 50.000zł.

W etapie wojewódzkim plebiscytu „Świeć się z Energą” Stalowa Wola pokonała Rzeszów. Czy w finale akcji miastu uda się pokonać takie miejscowości, jak m.in. Częstochowa i Legnica?

– To właśnie ostatnie dni głosowania przynoszą najwięcej emocji! Pomimo że każde z 16 finałowych miast już czuje się zwycięzcą, bo awans do drugiego etapu zagwarantował im nagrody o wartości 10 tysięcy złotych, to jednak w wielkim finale rywalizacja jest najbardziej zacięta – mówi Jarosław Kozłowski, koordynator akcji „Świeć się z Energą”. – Lokalny patriotyzm odgrywa istotną rolę w naszej prowadzonej już od 8 lat akcji. To właśnie lokalne społeczności najbardziej angażują się i mobilizują do głosowania, wspierając swojego faworyta w zdobyciu energooszczędnego sprzętu AGD dla potrzebujących. Warto głosować codziennie, aż do 31 stycznia.

O zwycięstwo w finale plebiscytu miast „Świeć się z Energą” rywalizują: Legnica, Inowrocław, Zamość, Gorzów Wielkopolski, Rzgów, Bobowa, Radom, Nysa, Stalowa Wola, Łomża, Wejherowo, Częstochowa, Starachowice, Braniewo, Kalisz, Połczyn-Zdrój.

Pomóżmy miastu wygrać!

O tym, do którego z 16 miast trafią dobroczynne nagrody od Grupy Energa o łącznej wartości 50 tys. zł decyduje ilość głosów oddanych na konkretne miasto. Mieszkańcy i sympatycy finałowych miejscowości motywują się i głosują każdego dnia. Oddawać głosy na Stalową Wolę można codziennie bez ograniczeń, przez stronę internetową SwiecSie.pl, w zakładce „Plebiscyt Świetlna Stolica Polski”, poprzez aplikację „Plebiscyt miast” oraz poprzez SMS-y, wysyłając wiadomość o treści MIASTO213 na nr 71750 (koszt sms to 1,23 zł z VAT). Do głosowania warto zachęcać także znajomych w mediach społecznościowych, udostępniając posty lub aplikację na facebook.com/SwiecSie.

Cenne nagrody dla potrzebujących

Do miasta, które zdobędzie najwięcej głosów mieszkańców Polski w finale plebiscytu „Świeć się z Energą” trafi energooszczędny sprzęt AGD o łącznej wartości 50tys. złotych. Lodówki, pralki, kuchenki i inne przydatne sprzęty, włodarze zwycięskiego miasta przekażą wybranym miejskim instytucjom: ośrodkom pomocy społecznej, domom dziecka czy szpitalnym oddziałom. Ale to nie wszystko – nagroda dla miasta to także tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”. W zeszłym roku zarówno nagrody jak i miano najpiękniej rozświetlonego miasta w Polsce, trafiły do Połczyna-Zdroju – niewielkiej miejscowości w Zachodniopomorskiem.

Finał konkursu fotograficznego

Województwo podkarpackie ma również swoich reprezentantów w rozświetlonym konkursie fotograficznym. Na zdjęcia zakwalifikowane do finału konkursu można również oddawać głosy, przeglądając wszystkie fotografie na stronie SwiecSie.pl. Na autorów zdjęć najwyżej ocenionych przez Internautów oraz jury, pod przewodnictwem Lidii Popiel, czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Grupę Energa: aparaty fotograficzne, IPady i 12 bonów zakupowych do sklep.energa.pl o wartości 500 zł. Jednak to nagroda dla zdobywcy Grand Prix wzbudza największe emocje – autor najpiękniej rozświetlonego zdjęcia, które zachwyci konkursowe jury, wygra tygodniowe warsztaty fotograficzne z Lidią Popiel. Głosować na zdjęcia można codziennie do 31 stycznia.

Konkurs fotograficzny trwa również w mediach społecznościowych – każdy miłośnik fotografowania smartphonem może jeszcze powalczyć o nagrody zamieszczając zdjęcia i oznaczając je #SWIECSIE do 31 stycznia.

Organizatorami „Świeć się z Energą” są Energa SA i Grupa Wirtualna Polska. Patronem medialnym jest Jedynka Polskie Radio. Partnerami są: Energa Oświetlenie, Olympus Polska, Electrolux i oficjalny sklep internetowy akcji sklep.energa.pl.

***

Pomysłodawcą i głównym sponsorem akcji „Świeć Się” jest Grupa Energa – jedna z czterech największych krajowych grup energetycznych. Podstawowa działalność Grupy Energa obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną, cieplną i gazem ziemnym. Energa jest jednym z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Zasila w prąd ponad 2,9 mln klientów indywidualnych i biznesowych.

źródło: UM Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021