W powiecie

To ogrodzenie przyciąga kierowców jak magnes

To ogrodzenie przyciąga kierowców jak magnes

Niby zakręt jak każdy inny, ale najprawdopodobniej źle wyprofilowany, gdyż bardzo często kierowcy wypadają z niego i lądują na ogrodzeniach przyległych do drogi posesji. Taka sytuacja jest na drodze wojewódzkiej nr 854 w Antoniowie w gminie Radomyśl nad Sanem.

Kilka razy w roku mam zniszczone ogrodzenie. Gdy słyszę huk, to już wiem, że jakiś kierowca „zaparkował” na płocie. Kilka tygodni temu znowu auto wjechało w ogrodzenie. Jechała kobieta z synem. Na szczecie nikomu nic się nie stało, skończyło się tylko na przemyciu drobnych ran. Także w mojej łazience zdarza mi się gościć osoby, którym trzeba udzielić drobnej pomocy. Zastanawiam się dlaczego zarządca drogi nic z tym nie zrobi, skoro dochodzi tu do tylko kolizji i wypadków – mówi mieszkanka jednej z posesji przy tej drodze. Dodaje, że od kilku lat ubezpiecza ogrodzenie. Czasem się zastanawia czy warto je naprawiać, skoro znowu będzie zniszczone.
Wyjaśnia, że kierowcy, którzy jadą szczególnie od strony Chwałowic, po wejściu w łuk przy skrzyżowaniu na Zalesie Antoniowskie, tracą panowanie nad pojazdem i wjeżdżają w ogrodzenia po jednej lub po drugiej stronie jezdni.

plot antoniow 2

Zapytaliśmy w Podkarpackim Zarządzie Dróg Wojewódzkich, czy są czynione jakiś kroki, by na tym odcinku było bezpieczniej.
Jak powiedziała nam Ewa Sudoł-Sikora z PZDW, do zarządcy docierały informację o zdarzeniach na wspomnianym odcinku. – Monitorujemy sytuację i na bieżąco staramy się reagować, a zdarzenia które miały miejsce na tym odcinku drogi wynikają przede wszystkim z nie przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Naszym głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom naszych dróg – wyjaśnia.

Zaznacza, że to miejsce jest odpowiednio oznaczone. W 2007 roku wbudowane zostały słupki prowadzące U-1a, które stosuje się w celu ułatwienia kierującym, szczególnie w porze nocnej i w trudnych warunkach atmosferycznych, orientacji co do szerokości drogi, jej przebiegu w planie oraz na łukach poziomych. Rok później wprowadzone zostały znaki T – 6, informujące kierowców o geometrii skrzyżowania.
Ponadto w 2013 roku postawione zostały dodatkowo znaki U – 3e (czerwone strzałki na białym tle) na zewnętrznym  łuku drogi. Stosowane są one w celu uprzedzenia kierującego pojazdem o koniecznej zmianie kierunku jazdy na szczególnie niebezpiecznych łukach poziomych i na skrzyżowaniach typu „T”. W ubiegłym roku natomiast została poszerzona o metr jezdnia na łuku wewnętrznym, co zasadniczo poprawiło przejazd.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Hospitalizacje z potwierdzonym COVID-19 tylko w szpitalach zakaźnych

stw24.pl9 czerwca 2021

Diler może zarejestrować samochód za klienta

stw24.pl9 czerwca 2021

Piknik charytatywny z okazji Dnia Dziecka

stw24.pl27 maja 2021

Laryngologia – wkrótce zyska nowoczesny sprzęt

stw24.pl26 maja 2021

Uwaga! Zakaz wstępu do lasu. Agrolotnicze zabiegi zwalczania owadów

stw24.pl21 maja 2021

Informacja dla mieszkańców ulicy Lipowej w Lipie

stw24.pl21 maja 2021

Drugi milion na leczenie Bartusia z Sandomierza.Proste sposoby aby przyśpieszyć zbiórkę

stw24.pl20 maja 2021

KGW w Pysznicy w półfinale Festiwalu Polska od Kuchni

stw24.pl19 maja 2021

Gminna Biblioteka w Pysznicy z medalem „W dowód uznania”

stw24.pl13 maja 2021