kultura i rozrywka

To się nie mieści w głowie – na wesoło z Renatą Piątkowską w MBP

To się nie mieści w głowie – na wesoło z Renatą Piątkowską w MBP

Najmłodsi czytelnicy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli mieli okazję spotkać się 7 lipca z pisarką Renatą Piątkowską. Zajęcia z laureatką Orderu Uśmiechu, która niejednokrotnie gościła w stalowowolskiej książnicy odbyły się przed obiektem MBP. Pisarce towarzyszyła lektorka Malwina Kożurno.

Na spotkaniu autorka opowiadała o swoich książkach. A napisała ich już 44. Wielokrotnie była nagradzana za swoją twórczość .W 2007 roku otrzymała drugą nagrodę w konkursie literackim na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”. Jest autorką książek dla dzieci: „Opowiadań dla przedszkolaków”, „Opowiadań z piaskownicy”, „Nie ma nudnych dni”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Przygoda ma kolor niebieski”. Renata Piątkowska znalazła się wśród laureatów konkursu, rozstrzygniętego na początku kwietnia 2008 r. o Nagrodę im. M. Weryho-Radziwiłłowicz, przyznawaną przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola”. Za „Wieloryba” otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Cztery z jej książek zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. W 2016 roku otrzymała nagrodę Kawalera Orderu Uśmiechu, a w 2018 Medal za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka Infantis Dignitatis Defensori i Medal Ludziom Czyniącym Dobro.

W trakcie spotkania pisarka uświadamiała młodym czytelnikom jak bardzo ważne jest czytanie książek, gdyż przyczynia się do rozwoju ich wyobraźni oraz wzbogaca słownictwo. Autorka opowiedziała dzieciom o książkach, których bohaterami były zwierzęta: konie, psy i koty. Historia dzielnego psa Basko czy kotki, która walczyła o życie własnego potomstwa wzruszyła uczestników spotkania. Ale były też inne historyjki, podczas których dzieci wybuchały gromkim śmiechem. Bo twórczość Renaty Piątkowskiej wyróżnia się niezwykłym humorem. Jak sama mówi „zależy Jej na tym, aby dzieci były wesołe i śmiały się od ucha do ucha.”

Ciekawe opowieści autorki o jej książkach przeplatane były czytaniem ich fragmentów przez panią Malwinę Kożurno. Między innymi rozdział  z książki „To się nie mieści w głowie” pt. „Daleko jeszcze?” w mistrzowskiej interpretacji lektorki niezwykle rozbawił małych czytelników i ich opiekunów. Na zakończenie spotkania można było zakupić książki i zdobyć autograf z dedykacją.

Cechą książek Renaty Piątkowskiej jest mądrość, humor, autentyczność i pokazanie jak radzić sobie z codziennymi problemami. Spotkanie zaś było wspaniałą okazją do zainteresowania dzieci twórczością pisarki.

renata piątkowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Lubisz rysować? Lubisz malować? – zapraszamy do Akademii sztuki w MBP

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021