kultura i rozrywka

To się nie mieści w głowie – na wesoło z Renatą Piątkowską w MBP

To się nie mieści w głowie – na wesoło z Renatą Piątkowską w MBP

Najmłodsi czytelnicy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli mieli okazję spotkać się 7 lipca z pisarką Renatą Piątkowską. Zajęcia z laureatką Orderu Uśmiechu, która niejednokrotnie gościła w stalowowolskiej książnicy odbyły się przed obiektem MBP. Pisarce towarzyszyła lektorka Malwina Kożurno.

Na spotkaniu autorka opowiadała o swoich książkach. A napisała ich już 44. Wielokrotnie była nagradzana za swoją twórczość .W 2007 roku otrzymała drugą nagrodę w konkursie literackim na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”. Jest autorką książek dla dzieci: „Opowiadań dla przedszkolaków”, „Opowiadań z piaskownicy”, „Nie ma nudnych dni”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Przygoda ma kolor niebieski”. Renata Piątkowska znalazła się wśród laureatów konkursu, rozstrzygniętego na początku kwietnia 2008 r. o Nagrodę im. M. Weryho-Radziwiłłowicz, przyznawaną przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola”. Za „Wieloryba” otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Cztery z jej książek zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. W 2016 roku otrzymała nagrodę Kawalera Orderu Uśmiechu, a w 2018 Medal za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka Infantis Dignitatis Defensori i Medal Ludziom Czyniącym Dobro.

W trakcie spotkania pisarka uświadamiała młodym czytelnikom jak bardzo ważne jest czytanie książek, gdyż przyczynia się do rozwoju ich wyobraźni oraz wzbogaca słownictwo. Autorka opowiedziała dzieciom o książkach, których bohaterami były zwierzęta: konie, psy i koty. Historia dzielnego psa Basko czy kotki, która walczyła o życie własnego potomstwa wzruszyła uczestników spotkania. Ale były też inne historyjki, podczas których dzieci wybuchały gromkim śmiechem. Bo twórczość Renaty Piątkowskiej wyróżnia się niezwykłym humorem. Jak sama mówi „zależy Jej na tym, aby dzieci były wesołe i śmiały się od ucha do ucha.”

Ciekawe opowieści autorki o jej książkach przeplatane były czytaniem ich fragmentów przez panią Malwinę Kożurno. Między innymi rozdział  z książki „To się nie mieści w głowie” pt. „Daleko jeszcze?” w mistrzowskiej interpretacji lektorki niezwykle rozbawił małych czytelników i ich opiekunów. Na zakończenie spotkania można było zakupić książki i zdobyć autograf z dedykacją.

Cechą książek Renaty Piątkowskiej jest mądrość, humor, autentyczność i pokazanie jak radzić sobie z codziennymi problemami. Spotkanie zaś było wspaniałą okazją do zainteresowania dzieci twórczością pisarki.

renata piątkowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Moje Miasto Przyszłości – Stalowa Wola 2050”

stw24.pl31 lipca 2020

Syreny alarmowe w Gminie Radomyśl n/Sanem

stw24.pl31 lipca 2020

Uwaga! Ważne dla wnioskodawców

stw24.pl31 lipca 2020

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu przy ul. Hutniczej 15

stw24.pl28 lipca 2020

Przerwa w dostawie wody z ujęcia Radomyśl n/Sanem

stw24.pl28 lipca 2020

Pszczele gry i zabawy przed MBP

stw24.pl28 lipca 2020

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl28 lipca 2020

Narodowe Czytanie 2020. Przeczytaj „Balladynę” w MBP

stw24.pl24 lipca 2020

Bezpłatne badania mammograficzne w Pysznicy

stw24.pl22 lipca 2020