sport

Tomasz Solecki nowym prezesem „Stal” Stalowa Wola PSA

Tomasz Solecki nowym prezesem „Stal” Stalowa Wola PSA

Od 1 lipca zielono-czarni będą mieć nowego Prezesa Zarządu. Talenty w „Stali” Stalowa Wola będzie hartował i wykuwał Tomasz Solecki. – Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że już niebawem będę mógł się przyczynić do działalności i rozwoju klubu. Mam też nadzieję, że swoją pracą i wkładem uda mi się szybko uzyskać zaufanie i sympatię kibiców i wszystkich współpracowników stając się częścią klubowej społeczności – mówi Tomasz Solecki, nowy prezes „Stalówki”.

Tomasz Solecki ma 36 lat i pochodzi z Rzeszowa. Ukończył studia ze specjalności Zarządzanie Zasobami Ludzkimi oraz szereg dodatkowych kursów i szkoleń. Do tej pory swoje doświadczenie budował w sektorze biznesu prywatnego. Piastował stanowiska menadżerskie oraz dyrektorskie. Usprawniał procesy wewnętrzne w firmach oraz komunikację zewnętrzną. – Miałem przyjemność zarządzać firmami produkcyjno–handlowo-usługowymi. Przede wszystkim zajmowałem się rozwojem tych firm, budowaniem struktury, marketingu, wizerunku, jak również byłem odpowiedzialny za sprzedaż. Miałem również przyjemność pełnić te funkcje w jednej z firm zlokalizowanych w Stalowowolskiej Strefie Gospodarczej. Poznałem już więc środowisko i Stalowa Wola nie jest mi obca – mówi nowy Prezes Zarządu PSA „Stal” Stalowa Wola.

Nowy sternik „Stalówki” mówił podczas specjalnie zorganizowanej konferencji o planie strategicznym skierowanym na każdy poszczególny szczebel zarządzania klubem, o uzyskaniu odpowiednich wyników sportowych, ale też o zadbaniu o kwestie finansowe, wizerunkowe i organizacyjne.

Nowy prezes opracował 3- letni plan biznesowy, tożsamy z 5- letnim planem poprzedniego prezesa Mateusza Nowaka. Finansowanie ma odbywać się na wielu płaszczyznach, chciałby otworzyć się na lokalny biznes, ale nie tylko. Swoją pracę w klubie rozpocznie jednak od innych aspektów. – Przede wszystkim najbliższy czas, poświęcę na poznanie wszystkich pracowników i ludzi związanych z klubem. Dla mnie jest to bardzo ważny aspekt, który da mi pierwszy obraz na temat klubu i jego funkcjonowania. Zawsze powtarzam, że klub, firma czy przedsiębiorstwo to ludzie. Ich wkład, praca, kompetencje i zaangażowanie są najważniejsze. Ja w pierwszym etapie chcę je poznać. Równolegle też skupię się na dokonaniu analiz umów, kontraktów, wyników finansowych i innych dokumentów klubowych. Aby rozpocząć prawidłową działalność muszę bardzo dokładnie zapoznać się z obecną sytuacją w klubie – mówi Tomasz Solecki.

A dlaczego zdecydował się, by wystartować w konkursie na stanowisko prezesa PSA „Stal” Stalowa Wola? Jak sam mówi, jest człowiekiem, którego największą pasją jest piłka nożna. – Każdy dzień mojego życia rozpoczyna się z piłką i też się z piłką kończy. Doszedłem do takiego etapu kariery, gdzie moje umiejętności, wiedzę i doświadczenie mogę przełożyć w aspekcie sportowym na rozwój klubu – mówi Solecki.

O przebiegu konkursu na stanowisko Prezesa Zarządu mówił podczas konferencji Stanisław Cisek przewodniczący Rady Nadzorczej Spółki. – 20 marca ogłoszony został konkurs na stanowisko Prezesa Zarządu. Wpłynęły dwie kandydatury, ale po weryfikacji i rozmowach kwalifikacyjnych Rada Nadzorcza nie powierzyła pełnienia tej funkcji żadnemu z kandydatów. W powtórnym konkursie wpłynęło 6 zgłoszeń. W wyniku postępowania kwalifikacyjnego Rada Nadzorcza wybrała Prezesa Zarządu, który będzie pełnił obowiązki od 1 lipca – poinformował Stanisław Cisek.

Przewodniczący Rady Nadzorczej podziękował też prokurentowi Wojciechowi Chodorkowi, który zarządzał Spółką w czasie, gdy nikt nie sprawował funkcji Prezesa w „Stali” Stalowa Wola PSA.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sport

Voster ATS Team gotowy na sezon 2020

stw24.pl14 lipca 2020

Wodny Placu Zabaw, pływalnia odkryta – zamknięte do odwołania

stw24.pl2 lipca 2020

XXII Turnieju Siatkówki Plażowej Amatorów

stw24.pl29 czerwca 2020

Modernizacja parkingu przed MOSiR-em

stw24.pl23 czerwca 2020

Pucharowy weekend z Miejskim Klubie Tenisowym

stw24.pl9 czerwca 2020

Baseny i pływalnie znów mogą działać. Sprawdź, dlaczego warto z nich korzystać

stw24.pl5 czerwca 2020

Zawodnik Voster ATS Team kończy karierę

stw24.pl22 maja 2020

Prace na placu osiedla Pławo trwają

stw24.pl13 maja 2020
stadion

Otwarte zewnętrzne obiekty sportowe

stw24.pl7 maja 2020