kultura i rozrywka

Toporna ofensywa.

Toporna ofensywa.

CYNIK CZY WYTRAWNY GRACZ ?

Ostatnie miesiące to katastrofa wizerunkowa Prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego. Jego aktywne włączenie się w kampanie prezydencką Andrzeja Dudy tylko pogłębiło tę wizerunkową katastrofę. Długo by wymieniać, rysy na złotym do tej pory popiersiu prezydenta Nadbereżnego. Fabryka maseczek, która nie powstała, przekazanie danych Poczcie Polskiej, mieszkańców Stalowej Woli, upadek stalowowolskiej piłki i spadek Stali z centralnego poziomu rozgrywek oraz kolejne porażki w sądach i w Samorządowym Kolegium Odwoławczym to tylko niektóre „zasługi” włodarza miasta. Z przyjściem nowego roku kolejne wpadki, nagrody dla pracowników z pokrętnym uzasadnieniem czy informacje o sponsorowaniu mediów z klucza tylko znanemu prezydentowi, interpelacje radnych, w których prezydent wije się jak wąż, aby nie odpowiadać na pytania, aż w końcu chamski i niewytłumaczalny atak na radnego Damiana Marczaka pokazuje tylko w jakim odwrocie jest obecnie Nabereżny. A wiadomo, że to nie ostatnie ”zasługi”, które wypłyną w najbliższym czasie. 22 lutego prezydent ma ostateczny termin, podać informację ile zapłacił za koncert, na błoniach w 2018 roku z miejskiej kasy. Nieoficjalnie mówi się, że to około dwóch milionów złotych.

Ofensywa budownicza.

Ostatnia ofensywa budowlana w Charzewicach pokazuje jak w soczewce, iż prezydentowi potrzebny jest sukces i nie jakieś rondo, czy kawałek drogi tylko sukces, którym przykryje wszystkie ostanie kompromitujące informacje pojawiające się w mediach. W mediach, które nie sprzedają się za srebrniki.
Nowy telebim i oprawa graficzna to również próba stworzenia nowej przestrzeni dla prezydenta, i oczywiście na koszt podatników, czyli wszystkich mieszkańców miasta. Ostatnie głośnie inwestycje budowlane skończyły się albo kompromitacją, jak budowa masztu, albo w ogóle nie zaczęły jak budowa mieszkań z programu MIESZKANIE PLUS. Budowa 1250 mieszkań do 2024 roku jest tak samo realna, jak budowa kosmodromu w Lipie. Doskonałym przykładem jak budować mieszkania i ściągać młodzież do miasta jest Rzeszów, w którym decyzję o budowie stadionu, prezydent podejmuje dopiero w ostatnich miesiącach swojego osiemnastoletniego działania jako prezydent, ale jak wiadomo w Stalowej Woli, wszystko za prezydentury Nadbereżnego robi się od …dupy strony. I wszyscy, którzy śmiali się z przystanku PKP w Charzewicach, nie mieli pojęcia, że prezydent Stalowej Woli to wizjoner.

Przeprosiny cynika, czyli sztuczka PR (pijarowa)

Na ostatniej sesji Prezydent również posypał głowę popiołem. I przeprosił nie tylko radnego Damiana Marczaka, za swoje wstydliwe słowa, ale, również mieszkańców, że od 2016 nie był realizowany program MIESZKANIE PLUS. Okazało się, że program był za drogi dla takich miast jak Stalowa Wola i miasto musiało się wycofać. My prezydentowi nie wierzymy w przeprosiny i jesteśmy przekonani, że jak tylko nadarzy się okazja, znów w taki czy inny sposób będzie obrażał radnych i okłamywał mieszkańców. Taki to urok naszego Lukrecjusz i czy wam się to podoba, czy nie, kolejne lata będzie śmiał się Wam w twarz.

Grzegorz Poniedzielski

5 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021

Podwórko dla Pława otwarte

stw24.pl4 maja 2021

Co się zmieni w Miejskim Domu Kultury po remoncie ?

stw24.pl4 maja 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl4 maja 2021

Dostęp do prasy i półek z książkami – od 4 maja w MBP

stw24.pl28 kwietnia 2021

Muzealny projekt on-line o wzornictwie ludowym z nagrodami i wystawą

stw24.pl27 kwietnia 2021