W Stalowej Woli

Tory przeszkód czy gładkie ścieżki rowerowe?

Tory przeszkód czy gładkie ścieżki rowerowe?

Ścieżki rowerowe są doskonałym rozwiązaniem dla rowerzystów, jednakże tylko wtedy, gdy są prawidłowo wykonane. Bowiem za wysokie zjazdy są często zmorą dla ich użytkowników. Problem ten poruszył radny Mariusz Kunysz na ostatniej sesji Rady Miasta w Stalowej Woli.

Nawiązał do tego, że w mieście jest testowany system rowerów miejskich, który ma być wprowadzony w przyszłym roku. Radny zauważył, że jeśli infrastruktura będzie taka jak obecnie, to te jednoślady zostaną szybko zdewastowane.

Ja jeżdżę bardzo dużo po Stalowej Woli, w niektórych miejscach jest bardzo dobrze, ale są odcinki, gdzie krawężniki są za wysokie i jazda rowerem może powodować zagrożenie. Tak jest np. wzdłuż ul. Okulickiego czy ul. Popiełuszki.  To nie są zbyt duże koszty, by zrobić nakładki asfaltowe.  Bardzo bym prosił, żeby to zrobić, nam rowerzystom bardzo by to ułatwiło jazdę – apelował radny. Podał przykład dojazdu do wydziału Z5, przy ul. Kasprzyckiego, gdzie właśnie takie nakładki zostały zrobione.

Jak zapewnił podczas sesji prezydent Lucjusz Nadbrzeżny, sprawę tę przekaże do odpowiedniego wydziału. Jednakże zauważył, że nie wszędzie to będzie możliwe, gdyż część ścieżek jest przy drogach, których zarządcą nie jest gmina Stalowa Wola.
Najgorszy standard podjazdów jest na ścieżkach rowerowych wzdłuż drogi krajowej, czyli na ścieżkach przy Al. Jana Pawła II, ul. Staszica i ul. Energetyków. Jeśli takie problemy są na naszych drogach, to będziemy to naprawiać. W ramach działań osiedlowych będziemy robić przeglądy – zapewniał prezydent.
Zapytaliśmy zatem w niżańskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, czy będą robione jakieś prace, by poprawić standard tych ścieżek. Jak nas zapewnił kierownik Czesław Łopucki, będzie robiony przegląd infrastruktury i wysokie zjazdy zostaną obniżone. Również problem ten zgłosiliśmy w Zarządzie Dróg Powiatowych, gdyż właśnie przy ul. Popiełuszki, czyli drodze powiatowej są za wysokie krawężniki. A ich wysokość powinna wynosić 2 cm.
Okazuje się, że takich miejsc, gdzie rowerzyści muszą „skakać” po krawężnikach jest wiele w mieście, chodzi m.in. także o ul. Solidarności, ul. Okulickiego, ul. Brandwicką.  Trzeba jednak zaznaczyć, że są miejsca, gdzie się gładko zjeżdża, jak np. na nowej, asfaltowej ścieżce wzdłuż części ul. Okulickiego.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Przed nami X Jubileuszowy Rajd Honoru

stw24.pl29 lipca 2021

Weź udział w stalowowolskim Jarmarku Lasowiackim

stw24.pl29 lipca 2021

Wycieczka autobusowa – „Bliskie spotkania z architekturą”

stw24.pl29 lipca 2021

Grali o Puchar Starosty

stw24.pl29 lipca 2021

Onko Tour – Rowerem po zdrowie

stw24.pl28 lipca 2021

Powiat przejmuje „Medyka”, szkołą nadal będzie kierował Robert Grzyb

stw24.pl23 lipca 2021

Będzie remont sali sportowej przy CEZ w Stalowej Woli

stw24.pl23 lipca 2021