Tour of South Bohemia: Stosz czwarty na finiszu

Trzeci etap Okolo jižních Čech Patryk Stosz kończy tuż za podium. To daje mu trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej przed ostatnim etapem. Zwyciężył Nick Van Der Meer (VolkerWessels).
W sobotę kolarze ścigali się na pagórkowatym odcinku liczącym 163 km pomiędzy miejscowościami Protivin i Studena. Przez większą część etapu na prowadzeniu utrzymywała się ucieczka dwóch, później jednego zawodnika. Zawodnicy Voster ATS cały czas aktywnie jechali w peletonie.
Końcówka była bardzo dynamiczna. Przed metą kolarzy czekały dwie kręte rundy, które pokonali w szalonym tempie. Na finiszu Patryk Stosz został lekko „przymknięty” przez rywali, co pozwoliło mu wpaść na kreskę na czwartej pozycji.
Przed ostatnim etapem Stosz zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, tracąc 12 sekund do lidera.