Fotorelacje

Tradycja kolędowania w ZS w Zdziechowicach

Tradycja kolędowania w ZS w Zdziechowicach

,,W każdym z nas mieszka dobro” – pod takim przesłaniem w niedzielę 17 stycznia 2016r. w Zespole Szkół w Zdziechowicach odbył się wieczór kolęd i pastorałek.

Wspólne kolędowanie w tej szkole to już wieloletnia tradycja. Podczas tego wyjątkowego wieczoru zgromadzona publiczność wysłuchała koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu szkolnego zespołu wokalno-instrumentalnego. Niezwykle pięknie wykonane utwory we współczesnej aranżacji, z wykorzystaniem różnorodnych instrumentów, przeplatały się z tradycyjnym śpiewaniem kolęd, do którego włączyła się także obecna na sali widownia.

Następnie uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej wystąpili w przedstawieniu bożonarodzeniowym: ,,Wigilia w autobusie”. Prezentowana inscenizacja skłaniała do refleksji i przemyśleń nad istotą Bożego Narodzenia i otwarcia się na drugiego człowieka. Profesjonalna gra młodych aktorów, wdzięczny taniec aniołków, muzyka, przepiękna scenografia, a także efekty multimedialne stworzyły niepowtarzalne widowisko, które dostarczyło widzom wiele niezapomnianych przeżyć i wzruszeń. Ostatnim punktem programu był występ orkiestry dętej działającej przy OSP w Zdziechowicach, który jak co roku uświetnił uroczystość. Po zakończeniu części artystycznej Dyrektor Szkoły mgr inż. Dariusz Toczyski podziękował uczestnikom i organizatorom za przygotowanie wspaniałego koncertu i złożył życzenia noworoczne. W swoim wystąpieniu odniósł się do przesłania jakie towarzyszyło tegorocznym uroczystościom, mówiąc ,że czasem jeden drobny gest może wywołać lawinę dobroci. Podkreślił także, że dobro dawane innym zawsze powraca. Wszyscy wykonawcy otrzymali gromkie brawa i wiele ciepłych słów uznania od przybyłych na uroczystość zaproszonych gości. Miłym upominkiem dla artystów były także słodycze.

Na wieczorze kolęd obecni byli: Senator RP Janina Sagatowska wraz z Dyrektorem Biura Senatorskiego, Starosta Powiatu Stalowowolskiego Janusz Zarzeczny, Vice Starosta Mariusz Sołtys, Burmistrz Zaklikowa Zdzisław Wójcik, Przewodniczący Rady Miasta Mirosław Mach i jego zastępca Adam Sieczkoś oraz przedstawiciele kościoła w osobach księdza proboszcza Henryka Krzyżanowskiego i sióstr zakonnych z Radnej Góry, przedstawiciele Komisji Oświatowej, stowarzyszeń placówek kulturalnych, klubów, miejscowych organizacji, radni, sołtysi, dyrektorzy szkół z terenu gminy, rada rodziców i licznie zgromadzona społeczność lokalna.

Andrzej Tomaszewski

6 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Stalowowolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

stw24.pl14 października 2021

IV Leśny Charytatywny Festiwal Sportu z udziałem Mistrza Olimpijskiego

stw24.pl5 października 2021

Rodzinny piknik ,,Wakacje – czas start !”

stw24.pl30 czerwca 2021

Postępy prac na budowie S19 – Fotorelacja

stw24.pl4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

stw24.pl30 lipca 2020

„Mam już dość tego trującego konfliktu, który zaczyna dzielić nawet rodziny”

stw24.pl25 czerwca 2020

Fotorelacja z budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl14 maja 2020

Dogaszanie pożaru w Obojni zakończone

stw24.pl23 kwietnia 2020

„Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

stw24.pl26 marca 2020