W Stalowej Woli

Trwa odkomarzanie

Trwa odkomarzanie

Cały region walczy z komarami, które rozmnożyły się w zastraszającym tempie. Maj był deszczowy, a zatem sprzyjający rozrodowi tych krwiopijców. Dodatkowo niesprzyjająca pogoda uniemożliwiała regularne przeprowadzanie oprysków.

Intensywne opryski na osiedlach i terenach zielonych trwają od początku czerwca. Najbliższe dni mają być suche i słoneczne, zatem wkrótce powinniśmy odczuć skutki tych działań. Póki co wieczorami nie da się wytrzymać na mieście, a widok oganiających się przed owadami spacerowiczów jest dosyć powszedni.

– Jest to sprawa, która nie podlega dyskusji, że odkomarzanie musi być skuteczne i nie będziemy szczędzili środków w tym działaniu tak, aby dało się po prostu funkcjonować na terenie miasta – mówi prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny – Odkomarzanie było wykonywane już wcześniej, początkiem wiosny. Były wtedy robione opryski, by larwy komarów były unicestwione. Po tych powodziach, podtopieniach, mamy nową plagę komarów.

Gmina 15 kwietnia br. złożyła zapytanie ofertowe w sprawie wykonania odkomarzania na terenie miasta w sezonie letnim 2019. Zamówienie miało dotyczyć zwalczania larw komarów w wodach stojących oraz zabiegi zwalczania komarów dorosłych w terminie do 30 września br. Odkomarzanie ma być przeprowadzane w godz. 19:00-1:00. Teren, na którym zostaną rozprowadzone środki chemiczne ma 560 ha i obejmuje osiedla: Hutnik, Metalowców, Na Skarpie, Zasanie,

Podlesie, Młodynie, Poręby, Piaski, Sochy, a także DPS Rozwadów, MOSiR, Park Charzewice, Park Miejski, Ogródek Jordanowski oraz tereny przy ul. Działkowej, na ogródkach działkowych Hutnik II, San i na Karnatach. Dodatkowo Błonia mają być pryskane 5 razy.

Rzeszowska firma Z.U.H.P. IN-PEST Krzysztof Grzebyk, którya wygrała przetarg realizuje opryski na terenie 1 ha w cenie 34,80 zł.

Agata Linek

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Trzy osoby z powiatu stalowowolskiego zakażone COVID-19

stw24.pl10 sierpnia 2020

Stalowa Wola – tu również rodziła się „Solidarność”

stw24.pl10 sierpnia 2020

Stalowowolskie obchody 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej

stw24.pl10 sierpnia 2020

Akcja “Bezpieczny przejazd” na przejeździe kolejowym Stalowa Wola – Charzewice

stw24.pl10 sierpnia 2020

Voster ATS Team na Czech Tour

stw24.pl6 sierpnia 2020

Centrum aktywności seniora już za pół roku

stw24.pl5 sierpnia 2020

Dwie osoby z powiatu stalowowolskiego zakażone COVID-19

stw24.pl4 sierpnia 2020

Modernizacja “Sokoła” na finiszu

stw24.pl4 sierpnia 2020

Ceremonia uroczystego pochówku szczątków w Jeżowem

stw24.pl4 sierpnia 2020