W Stalowej Woli

Trwa odkomarzanie

Trwa odkomarzanie

Cały region walczy z komarami, które rozmnożyły się w zastraszającym tempie. Maj był deszczowy, a zatem sprzyjający rozrodowi tych krwiopijców. Dodatkowo niesprzyjająca pogoda uniemożliwiała regularne przeprowadzanie oprysków.

Intensywne opryski na osiedlach i terenach zielonych trwają od początku czerwca. Najbliższe dni mają być suche i słoneczne, zatem wkrótce powinniśmy odczuć skutki tych działań. Póki co wieczorami nie da się wytrzymać na mieście, a widok oganiających się przed owadami spacerowiczów jest dosyć powszedni.

– Jest to sprawa, która nie podlega dyskusji, że odkomarzanie musi być skuteczne i nie będziemy szczędzili środków w tym działaniu tak, aby dało się po prostu funkcjonować na terenie miasta – mówi prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny – Odkomarzanie było wykonywane już wcześniej, początkiem wiosny. Były wtedy robione opryski, by larwy komarów były unicestwione. Po tych powodziach, podtopieniach, mamy nową plagę komarów.

Gmina 15 kwietnia br. złożyła zapytanie ofertowe w sprawie wykonania odkomarzania na terenie miasta w sezonie letnim 2019. Zamówienie miało dotyczyć zwalczania larw komarów w wodach stojących oraz zabiegi zwalczania komarów dorosłych w terminie do 30 września br. Odkomarzanie ma być przeprowadzane w godz. 19:00-1:00. Teren, na którym zostaną rozprowadzone środki chemiczne ma 560 ha i obejmuje osiedla: Hutnik, Metalowców, Na Skarpie, Zasanie,

Podlesie, Młodynie, Poręby, Piaski, Sochy, a także DPS Rozwadów, MOSiR, Park Charzewice, Park Miejski, Ogródek Jordanowski oraz tereny przy ul. Działkowej, na ogródkach działkowych Hutnik II, San i na Karnatach. Dodatkowo Błonia mają być pryskane 5 razy.

Rzeszowska firma Z.U.H.P. IN-PEST Krzysztof Grzebyk, którya wygrała przetarg realizuje opryski na terenie 1 ha w cenie 34,80 zł.

Agata Linek

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021