W Stalowej Woli

Trwa ostra walka stalowowolskich rowerzystów

Trwa ostra walka stalowowolskich rowerzystów

60 614 km – tyle dotychczas „wykręcili” rowerzyści ze Stalowej Woli, którzy biorą udział w ogólnopolskiej akcji „Kręć Kilometry”, organizowanej przez Fundację Allegro All For Planet. Obecnie zajmujemy 20. miejsce w rankingu, czyli premiowane stojakami rowerowymi. Jednakże ta pozycja nie daje nam pewności, że utrzymamy się w pierwszej 20, która ma zagwarantowane stojaki dla jednośladów.

Dlatego też potrzebna jest większa mobilizacja, w końcu Stalowa Wola jest Miastem Rowerów i powinna to udowodnić. A nagrodą w kręceniu kilometrów są efektowne, kolorowe stojaki rowerowe dla pierwszych 20 miasta. Mogą się one świetnie wkomponować w rowerową infrastrukturę Stalowej Woli, gdzie jest budowana sieć rowerów miejskich, a także wiele kilometrów ścieżek dla cyklistów.
To nie tylko walka o stojaki, ale też pokazanie, jak ciekawie i zdrowo można spędzać wolny czas, a obecne aura sprzyja wypadom rowerowym.
W Stalowej Woli praktycznie każdy ma rower. Dlatego warto wziąć udział w akcji. Warunkiem jest tylko posiadanie smartfona, ściągniecie aplikacji kręć kilometry i włączanie jej podczas wycieczek rowerowych. Ci, którzy używają innej aplikacji, mogą zarejestrowaną trasę importować z pliku gpx i dodać do aplikacji „Kręć Kilometry”.  Każdy z uczestników ma też szanse na indywidualne nagrody.
Walka trwa do końca września. Warto się przyłączyć do tej zabawy i rejestrować swoje przejazdy. Patrząc na ranking miast widać, że liczy się każdy kilometr.  Obecnie Stalowa Wola ostro rywalizuje z Jarocinem, Świnoujściem i Mińskiem Mazowieckim. Sytuacja w rankingu jednak cały czas się zmienia.
Więcej na temat akcji na stronie http://kreckilometry.pl/ .
Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Przed nami X Jubileuszowy Rajd Honoru

stw24.pl29 lipca 2021

Weź udział w stalowowolskim Jarmarku Lasowiackim

stw24.pl29 lipca 2021

Wycieczka autobusowa – „Bliskie spotkania z architekturą”

stw24.pl29 lipca 2021

Grali o Puchar Starosty

stw24.pl29 lipca 2021

Onko Tour – Rowerem po zdrowie

stw24.pl28 lipca 2021

Powiat przejmuje „Medyka”, szkołą nadal będzie kierował Robert Grzyb

stw24.pl23 lipca 2021

Będzie remont sali sportowej przy CEZ w Stalowej Woli

stw24.pl23 lipca 2021