W powiecie

Trybunał po zaklikowsku

Trybunał po zaklikowsku

Niewątpliwie w Zaklikowie istnieje konflikt między osobami, które mają wpływ na rządy miastem i gminą. Wygląda na to, że przerodził się on w kryzys władzy. W tym kontekście ciekawym jest, jak odnoszą się do niego media. 

Otóż, Rada Miasta i Gminy zdecydowała o obniżeniu burmistrzowi wynagrodzenia. W jednym z portali internetowych, nazwano tę decyzję kuriozalną. Dlaczego? Niestety tego nie uzasadniono, za to pojawiło się zjadliwe pytanie, kiedy Rada sobie obniży diety. Mogłoby się wydawać, że ostatnie wydarzenia w Zaklikowie wymagają wyjaśnienia, bo stawiają burmistrza w trudnej sytuacji. Ogólnopolskie media „poczuły krew” i zjechały się do Zaklikowa, a pan burmistrz słabo się bronił. Powinno zastanawiać również dlaczego, wspomniany portal zamyka oczy na fakty i traktuje, jako dobry pieniądz tłumaczenie burmistrza nie przyjmującego lekkiej krytyki. Wystarczy dobrze przyjrzeć się zdjęciom zamieszczonym przez stw24.pl, żeby wiedzieć, że gmina ma problem, a już ujawnione słowa – NAGRANIA – jednego z pracowników gminy, są przysłowiową kroplą przelewającą czarę.

Po co te wszystkie złośliwości, skoro można dotrzeć do faktów. Co szkodzi, żeby przeprowadzić własne śledztwo dziennikarskie? Kiedy lokalne media próbowały zrobić śledztwo? Ktoś, przed kilku laty próbował czegoś takiego, wobec ówczesnego prezydenta Stalowej Woli, ale to chyba nie byli dziennikarze. Stw24.pl udało się, zyskało rozgłos i może to jest problem?

Sprawa wynagrodzenia ludzi będących u władzy zawsze jest trudna. Czy po ostatnich wypadkach Rada mogła stracić zaufanie do burmistrza tak, żeby obniżyć mu wynagrodzenie? Ostateczna ocena będzie należeć do społeczeństwa gminy i miasta. Chyba łatwiej będzie temu społeczeństwu wyrobić sobie opinię jeżeli dostarczy mu się faktów, a nie aluzji i niedomówień i stwierdzeń typu „kuriozalna decyzja”. Kto właściwie realizuje to zadanie, widać poprzez porównanie tego, co poszczególne media o tym piszą i co pokazują.

Andrzej Tomaszewski

28 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Projekt „Tradycja jak źródło” w Domu Kultury w Pysznicy

stw24.pl22 października 2021

Społecznicy upiększyli centrum Rzeczycy Długiej

stw24.pl21 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Złote Gody w Gminie Pysznica

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

stw24.pl18 października 2021
morsy fb

Otwarcie sezonu morsowego w Zaklikowie

stw24.pl18 października 2021