kultura i rozrywka

Trzy kolejki i po awansie.

Trzy kolejki i po awansie.

Koniec marzeń.

To już chyba Koniec marzeń kibiców Stali o szybkim powrocie na boiska drugiej ligi. 19 pkt przewagi ma już Wisła Puławy i raczej tego nie straci. Stal po dzisiejszej porażce 1-2 z KSZO Ostrowiec zajmuje 3 miejsce i szanse na awans ma już tylko matematyczne. Do lidera tracimy 19 pkt, a do drugiego miejsca 10. Lider wygrał swój mecz 7-0.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny, który w lipcu 2018 roku przejął klub, najwyraźniej nie potrafi sobie z nim poradzić. Mimo szumnych zapowiedzi Prezydenta, zainwestowanych środków miejskich Stal w tej chwili jest tylko średniakiem 3-ligowym, a miała być krajową potęgą. Kto podpowiada i doradza Prezydentowi w kwestii sportu, pozostaje jego tajemnicą, ale efekt tego doradztwa jest opłakany.

Pod skrzydłami miasta, a właściwie Prezydenta, bo ten każdorazowo przypomina kibicom, że jest sponsorem klubu, stosownym ogłoszeniem Stal rozmienia się na drobne. Najpierw były krociowe kontrakty i spadek do 3 ligi, później obietnice szybkiego powrotu i dalsze pompowanie środków miasta i spółek miejskich, a teraz jest dla kibiców ligowa szarzyzna bez szansy na awans już na starcie rundy wiosennej.
Nie widać lepszej przyszłości dla Stali, tym bardziej że tajemnicą pozostaje kondycja, finansowa klubu. Mimo iż klub nie jest już własnością prywatną i mieszkańcy mają prawo, wiedzieć co się w nim dziej, zwłaszcza przy tak słabych wynikach sportowych, Prezydent i radni z jego klubu nie wyrazili zgody na kontrolę spółki. Ciekawe co skrywają dokumenty klubowe i czego obawia się Prezydent. Czy miliony które spółka dostała od miasta i sponsorów zostały po prostu przejedzone ? Szkoda tylko klubu i jego kibiców.

Grzegorz Poniedzielski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Same sukcesy Zespołu Tanecznego “KIK” z Pysznicy

stw24.pl10 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl1 czerwca 2021

Parking przy MOSiR otwarty

stw24.pl1 czerwca 2021
nowa deba czołgi

Głośne badania w okolicach miasta

stw24.pl1 czerwca 2021

Rowery od Huty dla wychowanków Domu Dziecka

stw24.pl31 maja 2021