W Stalowej Woli

Tu można znaleźć swoją zgubę

Tu można znaleźć swoją zgubę

Rowery, pieniądze, telefony komórkowe – to rzeczy, które najczęściej trafiają do Biura Rzeczy Znalezionych, które mieści się w starostwie powiatowym w Stalowej Woli. To miejsce, w którym możemy odzyskać swoją rzecz lub oddać to, co znajdziemy.

Obecnie biuro ma na stanie 82 zgub.  Jest kilkadziesiąt różnego rodzaju rowerów:  górskie, składaki, damki, jest hulajnoga, klucz płaski, odtwarzacze multimedialne, kołpaki samochodowe   portfele wraz z zawartością, Jest też obrączka wykonana z metalu koloru żółtego z napisem po wewnętrznej stronie “DAREK”, wiertarka elektryczna, modem internetowy, ok. 80 m kabla światłowodowego, kaski ochronne, latarka, wózek dziecięcy, a także pieniądze w różnych kwotach 1 170 zł, 120 zł, 300 zł.

Jak informuje biuro, osoby które tu przychodzą i poszukują zguby powinny ją opisać, podać jakieś charakterystyczne cechy, ślady zużycia, przedstawić dowody stwierdzające posiadanie danej rzeczy, jak np. dowód zakupu, zdjęcie, numer seryjny, czy jakieś własne oznaczenia.

Według przepisów, każdy kto znalazł rzecz, a nie jest w stanie ustalić właściciela musi ją zwrócić do starostwa. Biuro rzeczy znalezionych może odmówić przyjęcia rzeczy, jeśli jej wartość nie przekracza 100 zł, chyba że jest to przedmiot o wartości historycznej, naukowej lub artystycznej. Natomiast w przypadku, gdy ktoś znalazł rzecz w budynku publicznym, pomieszczeniu otwartym dla publiczności, środku transportu publicznego, to musi ją zwrócić zarządcy danego obiektu lub przewoźnikowi.
Zaś, gdy ktoś znajdzie rzecz, na której posiadanie trzeba mieć pozwolenie, w szczególności broń, amunicję, materiały wybuchowe albo dowód osobisty lub paszport należy oddać to na policję.

Biuro Rzeczy Znalezionych mieści się w starostwie powiatowym przy ul. Podleśnej 15 w wydziale organizacji i zarządzania kryzysowego  pok. 203, tel (15) 643 – 37 – 45, jest czynne w godzinach 7.30 – 14.30.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021