W powiecie

,,Turystyczne ferie zimowe”

,,Turystyczne ferie zimowe”

W pierwszym tygodniu ferii zimowych grupa 15 uczniów z Publicznego Gimnazjum w Lipie należących do Szkolnego Koła Turystycznego ,, Trzy kilometry” wzięła udział w czterodniowej imprezie turystycznej. Program imprezy był bardzo urozmaicony . Wędrówka piesza przeplatała się z wycieczką autokarową. W sumie przez trzy dni wędrówki uczestnicy pokonali blisko 50 km po terenie gminy Zaklików i Radomyśl, oraz 150 km autokarem po dalszej okolicy.

Na schodach Zamku Sandomierskiego, po ciekawej lekcji historii

Nie obyło się bez przygód.

W trakcie wędrówki jej uczestnicy poznawali najnowszą historię miejscowości, przez które wiodła trasa rajdu oraz doskonalili zasady poruszania się w terenie z wykorzystaniem mapy, busoli i GPS-u. Wieczorami, dzięki dobremu zapleczu sportowemu szkół w których były noclegi uczniowie mogli czynnie się relaksować korzystając z sal gimnastycznych. Podczas imprezy odbył się również konkurs wiedzy na temat przeciwdziałania i walki z uzależnieniami. Wszyscy uczestnicy podeszli do niego bardzo poważnie. Dla najlepszych były przewidziane nagrody rzeczowe ufundowane przez Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii. Wśród uczestników stan wiedzy na ten temat był bardzo wysoki. Pierwsze miejsca zdobyli Bartłomiej Czerwiński i Kacper Moskal, drugie: Sara Ozga i Eryk Siembida, a trzecie Aleksandra Wyka i Adrian Tęcza .

Odpoczynek  przy wiacie na niebieskim  szlaku wiodacym przez Lasy Lipskie

W drodze do domu. W tle gościnna dla nas Szkoła w Antoniowie.

W trzecim dniu imprezy uczniowie zapoznawali się z historią Sandomierza i jego okolic. W tym celu udali się busem z Antoniowa, (gdzie przez dwa dni spali) do Sandomierza. Na terenie Zamku Sandomierskiego uczniowie wzięli udział w ciekawej lekcji historii przeprowadzonej przez dr Piotra Ławrowskiego pracownika Muzeum Okręgowego w Sandomierzu. Następnie odbyło się zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej pod rynkiem sandomierskim. Jak by tych wrażeń było mało w dalszej części autokarowej wyprawy młodzi turyści mieli okazję podziwiać unikatową, neolityczną kopalnię krzemienia pasiastego położoną w Krzemionkach Opatowskich.

W tle szkoła w Woli Rzeczyckiej, miejsce naszego pierwszego noclegu.

Zwiedzamy Turystyczną Trasę Podziemną w Sandomierzu

Dzięki sprzyjającej pogodzie i atrakcyjnemu wielodniowemu programowi uczestnicy ,,Turystycznych ferii” byli bardzo zadowoleni. Uczniowie przeżyli wiele turystycznych przygód, zwiedzili ciekawe miejsca i pogłębili o nich swoją wiedzę. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na to, że udział w w/w imprezie bardzo pozytywnie wpłynął na integracje grupy. Stworzyli oni zgrany zespół zdolny do wspólnego pokonywania własnych słabości oraz wspierania się w trudnych chwilach na turystycznym szlaku.

Atrakcyjność tej turystycznej imprezy, poza niewątpliwie ciekawym programem, wynikała również z małych kosztów jakie ponieśli jej uczestnicy. Stało się to głównie dzięki znacznemu wsparciu finansowemu, jakie uzyskał jej organizator od Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii działającej przy Radzie Miejskiej w Zaklikowie oraz Radzie Rodziców działającej przy ZS w Lipie, która również wspomogła budżet imprezy. Nie bez znaczenia było także to, że dzięki przychylności i otwartości dyrektorów szkół w Woli Rzeczyckiej i Antoniowie nasza młodzież mogła spać i korzystać z zaplecza tych obiektów.
Wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji tej turystycznej imprezy uczestnicy i organizator składają gorące podziękowania.

Małgorzata Maj

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Kontynuacja modernizacji stacji uzdatniania wody w Chwałowicach i Radomyślu

stw24.pl12 maja 2021
pieniądz-biznes-plany

Przyjdź na spotkanie i dowiedz się jak pozyskać wsparcie finansowe

stw24.pl12 maja 2021

Zwalczają szkodnika drzew- Oprysk w lasach Gminny Pysznica

stw24.pl10 maja 2021

Setki Motocyklistów pakowało kolejną walizkę z milionami dla Bartusia

stw24.pl10 maja 2021

101 urodziny Pani Gizeli

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021

Wrzuć nakrętki dla Stasia

stw24.pl4 maja 2021

Obchody 230. rocznicy Konstytucji 3 Maja w Pysznicy

stw24.pl4 maja 2021