kultura i rozrywka

Tydzień Bibliotek – podsumowanie

Tydzień Bibliotek – podsumowanie

W piątek, 15 maja stalowowolska MBP zakończyła ogólnopolską akcję – Tydzień Bibliotek, który w tym roku odbył się po raz XVII. Pierwszy raz w historii tego wydarzenia, wszystkie działania w całej Polsce, także w Stalowej Woli, zostały przeniesione do sieci.

W czasie tygodniowego święta czytelnictwa i książek pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece” Miejska Biblioteka Publiczna zaproponowała swoim Czytelnikom materiały video, na których znaleźć można było m.in. głośne czytanie dzieciom, warsztaty plastyczne, czy przegląd książek kulinarnych. Ogłoszono także konkurs dla dzieci i młodzieży (trwa do 10 czerwca), zaproponowano literacką wykreślankę dla dorosłych w aplikacji LearningApps oraz 5 wyzwań czytelniczych. – Dziękujemy za wszystkie propozycje książek do przeczytania, które pojawiły się na naszym facebookowym profilu. Stworzyliśmy z nich specjalne „czytelnicze menu” i zachęcamy do skorzystania – podsumowują stalowowolscy bibliotekarze. – Dziękujemy również za wszystkie życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza, który co roku rozpoczyna tygodniową literacką fetę w bibliotekach. Miejmy nadzieję, iż w przyszłym roku będziemy mogli spotkać się w realnym świecie, bo nic tak nie buduje społeczności literackiej, jak bezpośrednie dyskusje o książkach, warsztaty z bibliotekarzami i pełne dziecięcej ekspresji zajęcia edukacyjne.

MBP zaprasza do swoich placówek po książki i audiobooki. Skorzystajmy, bo mimo niełatwej sytuacji epidemicznej, nie dajemy leniuchować wyobraźni. Zbiory biblioteczne były, są i będą nieocenionym przyjacielem człowieka.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Imię dla edukacyjnego robocika wybrane!

stw24.pl3 czerwca 2020

Muzeum zaprasza na Rodzinne niedziele

stw24.pl2 czerwca 2020

Czwórmiasto może połączyć nowa linia kolejowa

stw24.pl1 czerwca 2020

Dziś 1 czerwca Dzień Dziecka

stw24.pl1 czerwca 2020

Place zabaw i siłownie na powietrzu otwarte od jutra

stw24.pl29 maja 2020

Utrudnienia na drodze gminnej Przyszów …

stw24.pl29 maja 2020

Galeria Malarstwa Alfonsa Karpińskiego w sieci

stw24.pl29 maja 2020
mbp

Zarezerwuj książkę przez katalog online

stw24.pl28 maja 2020

Rodzinny Dzień Dziecka w Muzeum

stw24.pl28 maja 2020