W Stalowej Woli

Tym autem pojadą nie tylko do pożaru

Tym autem pojadą nie tylko do pożaru

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Stalowej Woli otrzymała lekki samochód ratowniczo- gaśniczy. Pojazd kosztował 190 tys. zł. W dużej mierze sfinansowała go Gmina Stalowa Wola.
Gmina wsparła strażaków kwotą 120 tys. zł, po 30 tys. zł dołożyło  Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, a 10 tys. przekazał Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej mieści się przy ul. Targowej na os. Rozwadów i specjalizuje się w ratownictwie wodnym. Nowy nabytek strażaków ma służyć przede wszystkim do akcji gaśniczych, małych pożarów, a dodatkowo do ratownictwa wodnego. Bowiem jest wyposażony w tego rodzaju sprzęt, np. ubrania do pracy w wodzie, kamerę do poszukiwań podwodnych, kamizelki ratownicze, koło, rzutki, pompy do wypompowywania brudnej wody.  Auto ma też zbiornik  wodny o pojemności 300 l z szybkim natarciem do gaszenia małych pożarów. Jeśli jest możliwość zasilenia z hydrantu, to pompa cały czas może podawać wodę. Pojazd jest też wyposażone w agregat wysokociśnieniowy.
– Ten samochód pozwoli nam w każdej chwili wyjechać do zdarzenia, gdyż cały sprzęt potrzebny do działań ratowniczych znajduje się w pojeździe.  A dotychczas czas wyjazdu był wydłużony – mówi Mariusz Janeczko, prezes OSP w Stalowej Woli.

OSP Stalowa Wola łącznie z nowym nabytkiem ma dwa auta. To drugie jest przystosowane do ciągnięcia łodzi. Ponadto w tym roku jednostka wzbogaciła się także o  inny sprzęt, to specjalistyczny namiot pneumatyczny, który służy do zabezpieczania długotrwałych akcji, m.in. do zabezpieczania medycznego poszkodowanych.
Joanna Piechuta

osp2

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Wyrok prawomocny- proboszcz skazany za pedofilie

stw24.pl28 września 2021

Zaczytany październik z biblioteką

stw24.pl28 września 2021

Nieczynne przystanki na ul. Okulickiego

stw24.pl28 września 2021

Uwaga! Ruch jednokierunkowy na odcinku ul. Okulickiego

stw24.pl27 września 2021
stalowa wola

Zakaz odwiedzin w szpitalu

stw24.pl27 września 2021

Projekt ,,Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19″

stw24.pl27 września 2021

Informowali o prawach pracowników sezonowych

stw24.pl27 września 2021

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Noc spisowa w Urzędzie Miasta

stw24.pl23 września 2021