W Stalowej Woli

Tym autem pojadą nie tylko do pożaru

Tym autem pojadą nie tylko do pożaru

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Stalowej Woli otrzymała lekki samochód ratowniczo- gaśniczy. Pojazd kosztował 190 tys. zł. W dużej mierze sfinansowała go Gmina Stalowa Wola.
Gmina wsparła strażaków kwotą 120 tys. zł, po 30 tys. zł dołożyło  Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, a 10 tys. przekazał Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej mieści się przy ul. Targowej na os. Rozwadów i specjalizuje się w ratownictwie wodnym. Nowy nabytek strażaków ma służyć przede wszystkim do akcji gaśniczych, małych pożarów, a dodatkowo do ratownictwa wodnego. Bowiem jest wyposażony w tego rodzaju sprzęt, np. ubrania do pracy w wodzie, kamerę do poszukiwań podwodnych, kamizelki ratownicze, koło, rzutki, pompy do wypompowywania brudnej wody.  Auto ma też zbiornik  wodny o pojemności 300 l z szybkim natarciem do gaszenia małych pożarów. Jeśli jest możliwość zasilenia z hydrantu, to pompa cały czas może podawać wodę. Pojazd jest też wyposażone w agregat wysokociśnieniowy.
– Ten samochód pozwoli nam w każdej chwili wyjechać do zdarzenia, gdyż cały sprzęt potrzebny do działań ratowniczych znajduje się w pojeździe.  A dotychczas czas wyjazdu był wydłużony – mówi Mariusz Janeczko, prezes OSP w Stalowej Woli.

OSP Stalowa Wola łącznie z nowym nabytkiem ma dwa auta. To drugie jest przystosowane do ciągnięcia łodzi. Ponadto w tym roku jednostka wzbogaciła się także o  inny sprzęt, to specjalistyczny namiot pneumatyczny, który służy do zabezpieczania długotrwałych akcji, m.in. do zabezpieczania medycznego poszkodowanych.
Joanna Piechuta

osp2

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021